Muuseumiöö Eesti Kirjandusmuuseumis

Kord aastas, rahvusvahelisele muuseumipäevale lähimal laupäeval, tähistatakse üle Euroopa muuseumiööd. Eestis on tänavuseks teemaks „Öös on tähti“ ning Eesti Kirjandusmuuseumis saabki kuulda ja näha huvitavat meie uurimistööst ja varasalvedest.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

18.00-18.30 näituse „Tähetõrvajad“ avamine Tähetõrv võib olla ka värviline, kui muuseumitöötaja endalt suvel arhiivitolmu vihmas ja päikeses maha peseb. Näitusel on õlimaalid neljalt kolleegilt (Inge Annom, Kanni Labi, Tuuli Otsus, Mari-Ann Remmel) Eesti Kirjandusmuuseumist, kelle ühine hobi on viinud neid maalima nii koos kui eraldi, nii siin kui seal, aga põhiliselt juulikuises Lõuna-Eestis.

18.30–19.00 näituse „Ajas tagasi. Säravaid arhiivileide“ tutvustamine Arhivaar Leili Punga tutvustab Eesti Kultuuriloolise Arhiivi 85.

sünnipäevale pühendatud näitust, kust muuhulgas saab teada, milline on olnud sõjaeelsete ajakirjanike edevam külg, milline on Ernst Enno kannel, millistele hinnetele õppisid koolis tuntud kirjanikud või kuidas nad lastena ülepea välja nägid.

19.00–19.30 näituse „Kahel pool piiri: paralleelid ja vastandid“ tutvustamine Lilla Daam teeb ringkäigu Arhiivraamatukogu 105. sünnipäevale pühendatud näitusel, mis annab ülevaate Nõukogude Liidus ilmunud eestikeelsest kirjasõnast ning paralleelina sarnastest Eestis ilmunud väljaannetest, lisaks saab tutvuda raamatukoguhoidjate argipäevaga 1940. aastatest kuni 20. sajandi lõpuni.

19.30–20.00 Sirje Oleski ettekanne „Öös on Mati Unt“. “Öös on asju” on Mati Undi 1990. aastal ilmunud romaani pealkiri. Mati Undi elus oli nii Tartul kui Vanemuise tänaval Tartus oluline koht. Kuigi romaani elektrist ja asjadest öös kirjutas Unt juba tallinlasena, on tema seotus Tartuga püsivalt oluline. Räägitakse Undist Tartus ja asjadest, mis öödes Undiga seostuvad….

20.00–20.03 Janika Kronbergi ettekanne „Meie tähed, võõras taevas“ Janika Kronberg jutustab ühe loo ühest külast võõraste taevatähtede all ja võõraste kirjatähtede meelevallas. Päike paistab sellele mägedest piiratud külale vähe ja vaid keskpäeval, sest igast ilmakaarest piiravad seda mäed. Aga päris kindlasti paistavad selle küla kohal taevas tähed ja vahest ka kuu.“

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht