Andres Kure doktoritöö kaitsmine EKAs

Eesti Kunstiakadeemia Kunstiteaduse Instituudis tuleb kaitsmisele Andres Kure doktoritöö „Boundary Disruptions: Late-Soviet Transformations in Art, Space and Subjectivity in Tallinn 1968–1979” („Segilöödud piirid. Hilisnõukogude muutused kunstis, ruumis ja subjektsuses Tallinnas aastatel 1968–1979). Avalik kaitsmine toimub teisipäeval, 20. mail 2014.a algusega kell 14 Kunstiteaduse Instituudis (Suur-Kloostri 11, auditoorium 103).

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Doktoritöö juhendaja: prof dr Katrin Kivimaa.
Eelretsensendid: prof Malcolm Miles (Plymouth’i Ülikool) ja dr Eneken Laanes (Yale’i Ülikool).
Oponent: prof Malcolm Miles (Plymouth’i Ülikool).
Doktoritöö võtab vaatluse alla rühma 1960. aastate lõpust Tallinnas tegutsenud kunstnikke, arhitekte ja disainereid, kelle tööd kasvasid välja Hruštšovi sulaaja ja sellele järgnenud perioodi uutest diskursustest ja institutsioonidest – tehnilisest esteetikast, informatsiooniteooriast ja küberneetikast –, asudes samas 1970. aastate teisel poolel nende diskursuste suhtes kriitilisele seisukohale.
Töö keskseks küsimuseks on see, kuidas alternatiivne kunst Nõukogude Liidus seostus muutustega ruumilises keskkonnas ja subjektiloomes ning kas sellest lähtuvalt on adekvaatne selle kunsti nimetamine “mitteametlikuks”. Hilisnõukogude kunsti iseloomustavat vastandust mitteametliku ja ametliku vahel uuritakse antud töös osana laiemast avaliku ja privaatse dihhotoomiast, mis on struktureerinud mitmeid riigisotsialistlike ühiskondade käsitlusi.
Töö näitab, et mitmetel praeguses ajas täisjõu saanud muutustel on oma eellugu 1970. aastatel Tallinnas tegutsenud kunstnike töödes ning neis resoneerunud arutlustes.
Mitteametliku kunsti mõiste problematiseerimine ning kunsti- ja arhitektuuriloomingu käsitlemine seoses ruumilise konteksti ja subjektsuse muutustega koonduvad doktoritööna esitatud artiklites, mis on avaldatud ajavahemikus 2009–2012 ning millest igaüks keskendub ühele kaasusele 1960. aastate lõpust Tallinnas töötanud arhitektide ja kunstnike loomingus.
Kaitsmine toimub inglise keeles.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht