Uus püsiekspositsioon Haapsalu Raekojas

23. mail kell 14 avatakse Haapsalu Raekojas uus püsiekspositsioon "Kuurortlinna teejuht" ning näitus "Suvorovi tänava naised".

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

“Kuurortiks saamine on Haapsalu linna kujunemise lugu. Ehkki osa endiseagsest hiilgusest on tänaseks hävinud, näeme ometigi kõikjal linnas jälgi nendest suurtest muutuste kümnenditest. Linnanaiste rõivanäitus on “ühe maja” suur leid, mis jõudis muuseumisse läbiõnneliku juhuse ja leidjate hoolivuse. Saja aasta tagused rõivad pakuvad võimalust tunnetada toonast moodi, kombeid, eluolu ja erinevaid seisusi.
Raekoja uued näitused pakuvad avastamisrõõmu kõigile!”

Anton Pärn

Suvorovi tänava naised

2002 aastal jõudis õnneliku juhuse tõttu Läänemaa Muuseumisse ühest Haapsalu vanalinna Saue tänava majast kogu tekstiilesemeid, millest suurim osa naiste rõivad pärineb aastatest enne I maailmasõda. Tegemist on oma kompaktsuselt unikaalse leiuga – kokku 80 erinevat rõivaeset (pluusid, põlled, kübarad, jakid, kostüümid jms.). Näitus õpetab väärtustama tekstiilide kaudu sajandite vaimset pärandit ehk meie “vanavanaemade garderoobi”, näitab toonaseid moesuundi ja suundumusi, maitseid ja väärtushinnanguid. Väljapanekul on kaks teemat: rõivaste kollektsiooni väljapanek ja nn. õmblejanna töötuba. Riiete leiu XIX/XX sajandi osa eksponeeritakse kogu kollektsiooni kirevust välja tuues.
Õmblejanna töötuba annab võimaluse näidata vaatajatele tekstiilidega seonduvatest teemadest – mida oli vaja rõivaste tegemiseks ja korrastamiseks. Sellesse näituse ruumi on planeeritud ka käeliste tegevuste osa. Näitusele on lisatud seletavad tekstid XX sajandi alguse moeajaloost, õmblusvõtetest, materjalidest ning tehnilistest võtetest.

Näituse koostaja on Eve Otstavel ja kujundaja Anneliis Aunapuu. Näituse koostööpartnerid on Marju Heldema Haapsalu Kutsehariduskeskusest ja moekunstnik Kai Saar.

Näitus jääb avatuks 2014. aasta lõpuni

Kuurortlinna teejuht

Raekoja põhjatiivas uuendatav ekspositsioon keskendub Haapsalu kujunemisele terviselinnaks. 19. saj. alguse väikelinnast kasvab tänu tervisemuda kasutusele võtmisele Venemaa esimese järgu kuurort. Sõna ja pildi abil tehakse ringkäik linnas mööda suvitajale olulisi paiku. Korraks peatutakse suvitaja toas ja jõutakse nn. mudatuppa, mille väljapanek käsitleb mudaravilate tegevust.

Näituse koostajateks on Edgar Tammus ja Asta Veenpere, kujundajaks Anneliis Aunapuu.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht