Loodusmuuseum kutsub Vanalinnapäevadel märkama linnaloodust

Eesti Loodusmuuseum ootab reedel, 30. mail Vanalinnapäevade raames toimuval muuseumipäeval kõiki huvilisi töötubadesse ja linnaretkedele.

Eesti Loodusmuuseumi loodushariduse osakonna juhataja Tiiu Liimetsa sõnul ei pruugi inimesed tihtilugu mõeldagi, et loodusesse minekuks ei pea alati linnast välja sõitma, vaid tegelikult on loodus igapäevaselt ka linnas meie ümber – tuleb osata seda vaid märgata. „Loodusmuuseumi Vanalinnapäevade programm püüabki näidata, kui mitmekesine on linnaloodus ning kuidas inimene ja loodus vastastikku üksteisega kohanenud on“, tutvustab Liimets muuseumipäeval toimuvat.
Reedel kell 11.00 ja 13.00 algavad muuseumi hoovist geoloogilised retked „Kivistunud elu“. Jalutuskäigul vanalinnas selgub, kuidas munakiviteed ajale nii hästi vastu peavad ning miks uued kõnnitee sillutised tihtilugu vanalinnas kiiresti lagunevad. Samuti räägib muuseumi geoloog Toivo Lodjak erinevatest kivimitest, mida ehituses kasutatakse.
 
Kell 12.00 ja 14.00 saavad alguse muuseumi hoovist jalutuskäigud, kus on võimalik tutvuda linnahaljastusega. Retkedel vaadeldakse taimi linnalooduses ning räägitakse, kuidas nad igapäevaselt hakkama saavad ja inimestega kohastunud on. Samuti tutvustab Kauri Kivipõld, millised loomad elavad linnas.
 
Kell 12.00-15.00 võib iga huviline sisse astuda Loodusmuuseumi hoovi, kus saab mikroskoopidega uurida samblaid linnatänavatelt ning (linna)putukaid. Samuti on võimalus tutvuda linnas elavate lindude topistega, sh nende sulgede ja munakoortega. Kõik kunstihuvilised saavad merest korjatud lihvitud kividele maalida, mida või keda nad linnalooduses kohata võivad. Kivi- ja käbimängu on oodatud mängima lisaks lastele ka kõik täiskasvanud.

Töötoad ja retked on tasuta ning ilma eelneva registreerimiseta. Halva ilma korral toimuvad töötoad muuseumis sees, retkedeks palume riietuda ilmastikule vastavalt. Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a. Täpsema programmi leiab muuseumi kodulehelt www.loodusmuuseum.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht