Eesti Kunstiakadeemia täiendavad erialade infoseminarid

Lisaks uue õppehoone valmimisele 2016. aastaks, on Eesti Kunstiakadeemia õppes toimumas juba praegu uuenduslikke muudatusi.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tallinna vanimas ülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias on läbi aegade olnud hinnatud arhitektuuriõpe. Nüüdsest on arhitektuuri erialal võimalik õppida ka doktorantuuris. EKA arhitektuuriteaduskonna teadustöö juht Veronika Valk rõõmustab selle üle, et loomingupõhist doktoriõpet arhitektuuri ja linnaehituse alal arendatakse ühiselt paljude tunnustatud partnerülikoolidega: Sint-Lucase arhitektuurikoolis Belgias, Gentis, Århusi arhitektuurikoolis Taanis, Westminsteri ülikoolis Londonis, Glasgow kunstikoolis Šotimaal ja Ljubljana ülikoolis Sloveenias.

Loe lisa: http://adapt-r.eu/.

Arhitektuuriteaduskonnas toimub teisigi uuendusi, nt 2014. aasta sügisest hakkab sisearhitektuuri- ja mööblidisaini õppetooli juhtima sisearhitekt Hannes Praks, kellel on kavas tuua õppekavasse värsket hingamist: “ Mõned nupud mängulaual on plaanis ringi tõsta. Näiteks muuta eriala põhiküsimuste järjekorda ja alustada probleemi lahendamist küsimusega “miks teha?”, mitte “kuidas teha?”. Praktilise poole pealt on eesmärk suunata tudengeid senisest selgemalt rahvusvahelisele tööturule, andes neile kaasvarana kaasa usu Eesti kultuuriruumi unikaalsetesse väärtustesse. Sisseastumiskatsetele on oodatud säravad, terava mõistusega ja ideaalidega noored, kellel on tahet rajada teed uuele, rahvusvaheliselt silmapaistvale Eesti sisearhitektuurile”.

Loe lisa: http://hannespraks.ee/post/84216628005/arusaamad-ja-seisukohad-professori-ameti-rollist-oppe

Uue õppekavajuhina alustab sügisel tööd Raul Keller, kes hakkab juhtima vabade kunstide teaduskonnas uusmeedia magistriõppekava. Uusmeedia ootab magistriõppesse tudengeid, kes tunnevad huvi kaasaegse kunsti vastu, on avatud tehnoloogilisele eksperimentaalsusele ja loovusele ning annab võimaluse suhestuda meedia- ja tehnoloogilise kultuuriga, puutudes kokku erialaekspertide tegevuspraktikatega.

EKA õppeaineid iseloomustavad ka projektid ettevõtjatega. Viimasest projektidest võib välja tuua Siison.ee netikaubamajale tehtud aksessuaaride kollektsioonid, Leib Restoranile disainitud keraamilised lauanõude komplektid, ettevõttele ID Lam valmistatud nahast scrapbook fotoalbumid, lisaks hakkab Termokatse OÜ katsetama uusi jalgrattakiivreid. Parimad ettevõtlusprojektid koondab ühte digitaalsesse väljaandesse kokku kaks korda aastat ilmuv ajakirja NOPE. http://www.artun.ee/teadus-ja-arendus/nope/

Kevade lõpus toimuvad järgmiste erialade infoseminarid ja näitused:

2. juunil kell 14:00 EKA doktoriõppe infoseminar Estonia pst 7 ruumis 405. Tutvustatakse EKA doktoriõppe korraldust, õppekavasid ning doktoriõpingute võimalusi.

30. mai–13. juuni TASE14 näitus Rotermanni Soolalaos (Ahtri 2), kus saab tutvuda magistrantide lõputöödega. http://www.artun.ee/tase

5.06 kl 10:00 Rotermanni Soolalaos (Ahtri 2) seminar ELU PEALE EKAT – MÜÜDID JA TEGELIKKUS suunatud EKA vilistlaste ja potentsiaalsetele sisseastujatele

Lisainfo – www.facebook.com/events/1488526554712686/?ref_dashboard_filter=upcoming  

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht