Annelinna visioonikonkursile oodatakse töid 26. augustini

Vähem kui kuu on jäänud visioonikonkursi "Annelinna avalik ja tegevusruum" tähtajani - töid ootab Tartu Linnavalitsus 26. augustini. Konkursi tingimused ja alusmaterjalid on kättesaadavad Annelinna portaalis:http://annelinnaportaal.wordpress.com/konkurss

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Konkursi teemaks on Annelinna majadevahelise ruumi mõtestamine ja parandamine, pakkudes elanikele väli- ja vabaajategevusi. Konkurss keskendub peamiselt jalakäigu kaarele (Anne tänava pikendus) ja mikrorajoone läbivate jalakäigu kiirtele ning nende ümbrusele, kuid oma visiooni realiseerimiseks võib kasutada ka teisi Tartu linnale kuuluvaid krunte.

Konkursi üks eesmärk on parandada Annelinna kergliiklusalasid ja vaadelda nende haakumist üldise linna kergliiklusvõrgustikuga. Konkursitöölt eeldatakse ka realistlikke ettepanekuid, kuidas luua kergliiklusaladel urbaanset kvaliteeti ja siduda need väli- ja vabaajategevusi võimaldava ruumiga.

Samuti oodatakse konkursitöödelt Annelinnas võimalike vaba aja veetmise viiside uurimist ja sidumist avaliku ruumi võrgustikuga. Pakutavad lahendused ei pruugi olla universaalsed ja tavapärased, kuna suure elanike arvu tõttu on Annelinnas rohkelt erinevaid huvigruppe. Plussiks peetakse lahenduste sotsiaalset tundlikkust ning Annelinna omapära väljatoomist. Avaliku ruumi all ei peeta siin silmas ebamäärases rahvarohkes kasutuses olevat ruumi, vaid konkreetseid tegevusi ja ka privaatsemat ruumi.

Samuti oodatakse töödelt kohalike elanike initsiatiivi ja aktiivsuse analüüsi, ettepanekuid ning strateegiaid elanike aktiivsuse ja ruumiga suhestumise parandamiseks. Pakutavad strateegiad võivad olla nii ratsionaalsed kui ka mängulised, lisaks initsiatiivi kasvatamisele võib nende eesmärk olla Annelinna (tagasi) toomine tartlase tunnetuslikule kaardile, Annelinna ajaloo nähtavale toomine, Annelinna omapära ja potentsiaali avamine ja väljatoomine.

Nii ruumilisi ettepanekuid kui ka strateegiaid hinnatakse ühes kategoorias, peamine hindamiskriteerium on (elu)keskkonna kvaliteedi tõus. Välja antakse kolm 4000-eurost preemiat.

Tingimused on kooskõlastatud Eesti Arhitektide Liidus. Võistlust toetab Eesti Kultuurkapital.

Seoses visioonikonkursiga ootame ka linnakodanike arvamusi, milliseid vaba aja veetmise võimalusi Annelinnas näha soovitakse. Samuti on oodatud kõik muud ettepanekud Annelinna elukeskkonna parandamiseks ja Annelinna omapärade väljatoomiseks. Sobivaid ideid ja ettepanekuid võetakse arvesse nii konkursi käigus kui ka edaspidi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht