Ajaloomuuseumi rändnäitus “Meie inimesed” alates 5. augustist Rakveres Lääne-Virumaa Keskraamatukogus

Lääne-Virumaa Keskraamatukogus (Lai 7, Rakvere) on alates 5. augustist 2014 avatud Eesti Vabariigi 95. sünniaasta raames valminud Eesti Ajaloomuuseumi rändnäitus „Meie inimesed“.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kas teadsite, et aastal 1937 väljus Tallinna lennujaamast ainult kaks rahvusvahelist lennuliini? Või et aastal 2011 tehti Eesti telefonivõrkudes 1 955 120 000 telefonikõnet?

Möödunud aastal tähistasime kahte olulist sündmust Eesti omariikluse ajaloos. 24. veebruaril 2013 möödus 95 aastat Eesti Vabariigi sünnist ja 27. märts 2013 oli ühe arvutuse kohaselt päev, mil tänapäeva Eesti iseseisvusaeg sai pikemaks kahe maailmasõja vahelise Eesti Vabariigi kestusest. See äratas tavapärasest suurema huvi Eesti ajaloo vastu 1920. ja 1930. aastatel. Sellele mõeldes valmis Eesti Ajaloomuuseumi näitus „Meie inimesed“, mis alates 1. juulist on avatud Jõgeva Kultuurikeskuses.

Näitus „Meie inimesed” pakub võimaluse võrrelda tänapäeva ja 1930. aastate Eesti ühiskonda, tuues välja kaheksa koondportreed erinevatest ühiskonnaliikmetest kõnealustel ajajärkudel. Näitus põhineb valdavalt Eestis 1934. ja 2011. aastal läbi viidud rahvaloenduste arvandmetel, mida näitusekülastaja saab ise kõrvutada ning selle põhjal hinnata, missuguseks on Eesti Vabariik võrreldes oma algusaegadega muutunud. Kas tegemist on muutustega paremuse või halvemuse suunas või lihtsalt muutustega, see jääb juba iga vaataja enese otsustada.

Rändnäitusel „Meie inimesed“ kohtuvad sõdadevahelise perioodi ja praeguse Eesti inimesed kaardipakist inspireeritud pannoodel. Kaht erinevat ajastut iseloomustavad faktid on vaatajani toodud mängulise infograafika abil, mis muudab võrdleva andmestiku kergesti jälgitavaks ja lõbusaks.

Tule ja vaata, missugused olud on kujundanud meie inimesi 1930. aastatel ning kas ja kui palju see erineb Eesti ühiskonnast tänasel päeval!

Näitus „Meie inimesed“ on Lääne-Virumaa Keskraamatukogus avatud 5. augustist kuni 7. septembrini 2014.
Lääne-Virumaa Keskraamatukogu on suveperioodil avatud E-R 10-18, L-P suletud. Septembris E-R 10-19, L 10-15.

Näituse meeskond:
Kuraator: Hiljar Tammela
Töögrupp: Inge Laurik-Teder, Tõnis Liibek, Herke Vaarmann
Kujundus: Identity
Keeletoimetajad: Külliki Kuusk, Hille Saluäär
Tõlge inglise keelde: Luisa Tõlkebüroo, Refiner Translations

Rändnäituse „Meie inimesed“ järgmine peatuspaik on Paide Kultuurikeskus. Seal on näitus avatud 09.09.-12.10.2014.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht