Tartu Raekoja platsil avatakse täna Palestiina-teemaline näitus

Täna kl 19 avatakse Tartus näitus, mille keskseks teemaks on Palestiina laste õigused. Näitus asub Tartu Raekoja platsil, tARTuFFi alal.  Näituse avatakse kl 19 kahe Palestiinas viibinud Eesti tantsija (Krinal/Eskusson) tantsulise improvisatsiooniga.  Peale näituse avamist ootab kõiki huvilisi Uus Õu, kus alates kl 20 saab vabamas vormis suhelda ka Eestis elavate palestiinlastega ja Palestiinas elanud eestlastega.  Näituse avamisele eelneb vestlusring Raekoja platsi laval kl 18, Palestiinast vestlevad Tallinna ülikooli õppejõud Kadri Jõgi ja Läänekaldal vabatahtlikuks olnud Agnes Nurmega.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kuigi fotodel ei ole mitte lapsed, vaid Palestiina muusikud, näitlejad ja kirjanikud, kes on otsustanud laste nimel sõna võtta, põhineb näitus laste kogemustel ja lugudel, kui neid arreteeris Iisraeli sõjavägi või politsei. Igal aastal arreteeritakse sadu lapsi, sealhulgas ka lapsi, kes on  nooremad kui 14-aastased, millega rikutakse nii Iisraeli seadusi kui ka rahvusvahelisi konventsioone.

Arreteerimiste põhjuseks on enamasti kivide pildumine, millega Palestiina lapsed väljendavad oma viha okupatsiooni vastu, jõuetust alandamise,  majade lammutamise, ametkondade jõhkruse vastu. Vahel on arreteeritud lapsed tõesti kive pildunud, vahel ei ole nad midagi teinud. Arreteerimiseks on piisanud sellestki, et nad on palestiinlased. Lastele osaks langev jõhkrus ületab igal juhul nende süüteo.
 
„Täna on see näitus eriti aktuaalne,“ ütleb näituse korraldaja Nastja Pertsjonok. „Vaid meedia vahendusel Gazas toimuvat vaadates võib inimesel, kes ei ole Iisraeli-Palestiina konflikti mõlemalt poolt jälginud, jääda mulje, et tegemist on „heade kauboide ja halbade indiaanlastega“. Halvad palestiinlased pommitavad rahumeelset Iisraeli ja Iisrael vaid kaitseb end. See näitus räägib sellest, millega puutuvad kokku Iisraelis ja Läänekaldal elavad palestiinlased, antud juhul siis lapsed, ja ehk aitab see paremini mõista konflikti sügavamaid kihte.“
 

 
Keskööl näitab tARTuFF Raekoja platsil Palestiina-Iisraeli temaatikaga seotud filmi „Petlemm“ ja 7. augustil filmi „Roheline Prints“. Näitus on üleval kogu tARTuFFi aja, 4.-9. august.
 
Näituse ja sellega seotud üritused toimuvad Anna Lindhi Fondi Eesti haru, Ethical Linksi, tARTuFFi ja Genialistide Klubi koostöös.

www.ethicallinks.org

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht