23.-30.aprillil on Tallinna Postimaja II korrusel avatud Koondatute Kunsti Keskus

Margit Säde

Koondatute Kunsti Keskus annab töö kaotanud inimestele töötubade ja arutelude näol võimaluse kokku tulla ja erinevate loominguliste tegevuste kaudu endale olulisi teemasid sõnastada. Nädala jooksul toimuvates töötubades saab koos Eesti Kunstiakadeemia tudengitega kujundada sotsiaalset plakatit, pildistada oma argipäeva, teha dokumentaalfilmi, ajalehte ja külastada Tallinna kunstigaleriisid. Toimuvad arutelud töö, selle lõpu ja kapitalismi suhetest ning kunstist kui ühest võimalikust kritiseerivast praktikast. Lisaks kohtume kunstnikega, kes tegelevad oma loomingus peamiselt kodanikuõiguste ja sotsiaalsete teemade uurimisega. Linastuvad video- ja dokumentaalfilmid käsitlevad nii kodanikualgatust kui alternatiivset toimetulekut linnakeskkonnas mujal maailmas.

Koondatute Kunsti Keskus on rohujuure tasandilt toimuv eksperimentaalne ettevõtmine, mis loodetavasti aitab muuta valitsevaid mõttemalle ja ennast kuuldavaks teha. Oluline on siinkohal endalt küsida, mida me iseenda ja ühiskonna jaoks teha saame ja kui palju oleme reaalselt nõus selle jaoks vaeva nägema?

Kunstiakadeemia tudengite juhendamisel toimuvad järgmised töötoad: (vajalik registreerimine, gruppide suurus kuni 15 inimest)

Idee & Kontekst – Fakt on, et kaasaegne kunst ei jõua paljude inimesteni, kuna nõuab eelteadmisi ning süvenemist. Antud töötoa eesmärk on üritada seda paratamatut (?) lõhet kunsti ja tavapubliku vahel natukenegi vähendada.
Tee oma plakat / Pildistades ooterežiimi – Osalejad saavad nädalases foto töötoas valida, kas nad tahavad oma sõnumit vormistada sotsiaalse plakatina või fotoseeriana oma argipäevast.  Monteeri enda elu ise – Töötoa eesmärgiks on luua dokumentaalfilm, mis räägiks töötoas osalevate inimeste eluviisidest, kogemusest, mõtetest ja nende aktuaalsetest probleemidest.  Koondatute Kunsti Keskuse ajaleht – Töötuba toimub neljal päeval. Iga päev antakse uus ülesanne, millest lõpuks koostatakse lehe sisu. Eesmärgiks on trükkida ajaleht, mis kannab töötute häält pealinnas.

Töötubadesse on osalema kutsutud kõik, kellel ei ole tööd, on tööd kaotamas  või  on mingil põhjusel oma senisel töökohal vähe motiveeritud. Palun levitage infot ka oma pereliikmete, sõprade ja tuttavate hulgas!

LISAPROGRAMM:

N 23.04. kell 17.00 kohtumine kunstniketandemiga Johnson ja Johnson

R 24.04. kell 16.15–17.30 Jooga (kaasa matt ja mugavad riided). Vajalik registreerimine!

Kell 18.00 Kohtumine kunstnikega Liina Siib ja Marge Monko

L 25.04. kell 12.00 videoprogamm TÖÖ, KAPITALISM JA POLIITIKA.
Koostanud rootsi kunstnik Jesper Nordahl

P 26.04. kell 12.00 dokumentaalfilmide programm ROHUJUURE AKTIVISM

E 27.aprill Kell 17.00 Kohtume kunstnikuga Minna Hint. Linastuvad Minna Hindi videod.

T 28.04. kell 18.00 Kultuuriteoreetik Airi Triisberg räägib teemal KUNST JA ANTIKAPITALISM

K 29.04. kell 18.00 Tallinna Kunstihoone kuraator Anders Härm räägib aasta lõpus toimuvast näitusest TÖÖ KAPITAALSE NURJUMISE AJASTUL

N 30.04. Kell 18.00 Töötubade lõpetamine

 

Kõik üritused toimuvad Postimaja II korrusel (Narva mnt. 1) va L 25.04 ja P 26.04 Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis (Põhja pst. 35)

 

Osavõtt kõigile huvilistele tasuta, töötubadesse on vajalik eelnev registreerimine 56285680 või http://www.kkk.artun.ee

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht