3. Jazziauhinnad jagatud!

Anne Erm

Jazzikuu ja Jazzkaare raames jagatakse 25. aprillil Eesti suurima telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtte Elioni, Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare koostöös kolmandat korda Eesti jazziauhindu. Auhinnatseremoonia toimub laupäeval, 25.aprillil kell 20 Vene Kultuurikeskuses Jazzkaar Dream Band kontserdi eel.

Elioni Jazziauhinna eesmärk on tunnustada Eesti tegusamaid ja isikupärasemaid jazzmuusikuid kolmel viimasel aastal tehtud tööde ja saavutuste eest. Tänavu pälvib auhinna Siim Aimla.

Siim Aimla (s. 1974) on üks mitmekülgsemaid ja säravamaid muusikuid tänases eesti jazzis. Flötisti, saksofonisti, arranžeerija ja heliloojana on ta ansamblite Sound System, Maailma Väikseim Bigband, Siim Aimla ansambel, Funking Bastards ja Tallinn-Riia Jazzkvartett liider. Oma helihääle on ta andnud ka Helin-Mari Arderi, Hedvig Hansoni, Liisi Koiksoni, Sofia Rubina, Tanel Rubeni jt. koosseisudele. Alati uut otsides teeb ta põnevat koostööd noorte eesti luuletajatega ning juhib Klassikaraadios jazzisaadet. Aimla on hinnatud õppejõud Otsakoolis, dirigendina juhatab ta nii Otsakooli kui ka Eesti Piirivalve Bigbandi. Paari viimase aasta jooksul on Siim Aimla osalusel ilmunud kuus heliplaati, neist kaks – „Finest Groove“ ja „Grab It!“ oma muusikaga, teistel osaleb ta muusiku, arranźeerija ja dirigendina.

Elioni Jazziauhinna annavad üle Elioni juhatuse esimees Valdur Laid ning Jazzisaadik Ray Anderson. Elioni Jazziauhind kätkeb endas 50 000-kroonist stipendiumi, maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu valmistatud temaatilist skulptuuri, JazziMaali võistluse raames valminud maali ning võimalust salvestada Eesti Televisoonis. Varasemalt on Elioni Jazziauhinna pälvinud kitarrist Jaak Sooäär (2007) ja trummar Tanel Ruben (2008).

Noore Jazzitalendi Auhinna pälvib Sofia Rubina. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort kuni 26aastast andekat muusikut, kes on saavutanud märkimisväärset edu oma loomingu ja tegevusega. Sofia Rubina (s. 1986) on hetkel säravamaid noori lauljatare, kes on noppinud hulgaliselt auhindu erinevatel rahvusvahelistel konkurssidel ning esinenud paljudel festivalidel nii Eestis kui ka Venemaal, Poolas ja Lätis. Teda tuntakse kui mitmekülgset muusikut, kelle projektid hõlmavad erinevaid žanreid traditsioonilisest jazzist hip hopi ja juudi rahvamuusikani. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, fotosessiooni Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare järgmise kontserdihooja jooksul. Noore Jazzitalendi Auhinna on varem pävinud kitarrist Erki Pärnoja (2007) ja lauljatar Kadri Voorand (2008).

Tänavu antakse esmaskordselt välja ka Jazziedendaja preemia. Jazziedendaja auhinna eesmärk on tunnustada üksikisikut või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud suure panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Esimese Jazziedendaja auhinna pälvib kitarrist ja õppejõud Ain Agan. Aktiivse muusikutöö kõrvalt on Ain Agan (s. 1959) end pühendanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia jazzmuusika õppetooli juhtimisele, korraldab mitmeid festivale, juhib Viljandi Jazziklubi jpm. Võitja saab Tiiu Kirsipuu skulptuuri ning vabapääsu kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu kontsertidele ühe aasta jooksul.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht