Aasta keeletegu on väikelastekeskkond mudila.lastekas.ee

Rein Joamets

2008. aasta keeleteo auhinna pälvis Janika Leoste loodud eestikeelne väikelastekeskkond http://mudila.lastekas.ee Täna, emakeelepäeva eel Haridus- ja Teadusministeeriumis toimunud aasta keeleteo konkursi lõpuüritusel andis minister Tõnis Lukas auhinna laureaadile üle.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kümne auhinnale esitatud keeleteo kandidaadi seast tegi valiku praeguse haridus- ja teadusministri juhitud komisjon, kuhu kuulusid kõik taasiseseisvunud Eesti haridusministrid. Tõnis Lukase kinnitusel oli valiku tegemine raske, sest peaauhinna väärilisi tegusid oli palju.

Lukase hinnangul on aga sümboolne, et eelmise aasta, keeletalgute aasta keeleteo on teinud inimesed, kes lõid vägivallavaba mõnusa internetikeskkonna lastele.

„Ülim, mida me oma keele hoidmiseks teha saame, on seda igapäevaselt kõikjal kasutada. Et see oleks võimalik, on tarvis eesti keele arendamisel kasutada ka uusi tehnoloogiaid, sealhulgas internetti. Väikestel lastel on oluline õppida arvutitega seonduvat eelkõige omaenese emakeeles selleks, et kasvava lapse teadvuses säilitaks just emakeel esmase ja elujõulise keele tähenduse,“ ütles Lukas.

Rahvaauhinna saaja selgus internetihääletuse teel. Seekord ühtis hääletajate arvamus valikukomisjoni arvamusega, ka rahva lemmikuks osutus mudila.lastekas.ee. Teistest rohkem said toetushääli veel Eesti Rakenduslingvistika Ühingu aastaraamatu toimetus ning Aili Künstler keele-elu rubriigi pidamise eest ajalehes Sirp.

Tänavu on peaauhinna suurus 25 000 krooni, millele lisandub raamatupoe kinkekaart väärtusega 10 000 krooni. Rahvaauhinnaks on samuti raamatupoe 10 000-kroonine kinkekaart.

Aasta keeleteo auhinda anti välja kolmandat korda. Sellega tunnustatakse eelmisel aastal eesti keelele suurimat avalikku toetust ja tähelepanu toonud tegu ning selle tegijat.

2008. aasta keeleteo kandidaadid: http://www.hm.ee/index.php?0510429

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht