Adamson-Ericu muuseumis algab kunstikursus “Teistmoodi teisipäev”

Evelina Vedom

Teisipäevast, 2. oktoobrist algab Adamson-Ericu muuseumis taas eelmisel hooajal suurt publikuhuvi pälvinud täiskasvanute kunstikursus „Teistmoodi teisipäev”. Kunstihuvilised saavad kolme teisipäeva õhtupoolikul mõnusas atmosfääris tegeleda eri tehnikates loominguga. Oktoobrist detsembrini on kursuse juhendajad kunstnikud Jüri Kask, Loit Jõekalda ja Heldur Pruuli. Osalejate eelnevad kunstialased teadmised ei ole vajalikud.

„Eelmisel poolaastal oli osalejate tagasiside väga positiivne ning seepärast alustame taas oma ruumides eksklusiivsete kunstikursuste sarjaga koos huvitavate teemade ja kogenud kunstnikega,” ütles Adamson-Ericu muuseumi direktor Ülle Kruus.

Kunstikursuse juhendajad on kõik nii kodu- kui välismaal esinenud ja tunnustust leidnud professionaalsed kunstnikud, kelle kogenud käe all saab iga huviline otsida üles oma sisemise looja.

2. oktoobri „Teistmoodi teisipäeval” toimub ringkäik autoportreede näitusel „Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”, millele järgnevat loovtööd juhendab maalikunstnik Jüri Kask.

13. novembri „Teistmoodi teisipäeval” tutvustab graafik ja kaljujooniste uurija Loit Jõekalda väärtusliku pildimaterjali kaudu teemat laiemalt ning tema juhendamisel valmib osalejate enda vabal valikul ajatute märgisüsteemidega teos looduslike värvipigmentidega.

18. detsembri „Teistmoodi teisipäeval” valmistatakse emailiga kaunis kingitus oma lähedasele. Juhendajaks on ehtekunstnik Heldur Pruuli.

Kunstikursus „Teistmoodi teisipäev” toimub 2. oktoobril, 13. novembril ning 18. detsembril kell 17.30 Adamson-Ericu muuseumis, Lühike jalg 3.

Kursuse nelja korra sooduspääse maksab 40 eurot, ühe korra tasu on 12 eurot.

Kursusele registreerumine ja lisainfo e-posti adamson-eric@ekm.ee teel või tel  644 5838. Oodatud on kõik, keda huvitavad põnevad kunstitehnikad ja -teemad ning avatud loominguline õhkkond!

Hetkel on Adamson-Ericu muuseumis avatud näitus „Adamson-Eric ja tema kaasaegsed. Mina peegeldused ajas”, mida saab vaadata 4. novembrini 2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht