Adamson-Ericu muuseumis saab vaadata Mare Vindi joonistusi läbi viie aastakümne

Evelina Vedom

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laupäevast, 10. novembrist kutsub Adamson-Ericu muuseum näitusele „Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne”. Näituse valik keskendub Mare Vindi joonistustele, üle poolte töödest on Eesti Kunstimuuseumi kogudesse kuuluvad varasemad teosed. Esitletud on ka viimaste aastate tööd, milles Mare Vindi loomingusse ilmuvad värvipliiatsijoonistus ja tušš lõuendil. Väljapanek toob eredalt esile Mare Vindi tundliku värvimeele küpsemise ning vaimse ja hingelise tasakaalu otsingud. Näitusega kaasnevad haridus- ja publikuprogrammid.

Mare Vindi juubelinäituste sarja lõpul eksponeerib Adamson-Ericu muuseum valikut joonistustest − kirgastunud sõnumeid kõige tundlikumas kujundikeeles, mis mõjuvad isikupäraselt minimalistlikus käsitluses lausa stiilinäiteina. Retrospektiivne näitus avab tuntud ja nii kodumaal kui ka rahvusvaheliselt tunnustatud kunstniku sisemise loojanatuuri arengutee, mis on kantud pühendumisest ja sihikindlusest.

Tušš ja värvipliiatsid on läbi aegade olnud Mare Vindi head kaaslased, et visualiseerida inspireerivalt avarat mõtteruumi. Kunstniku 1960. aastate teise poole ja 1970. aastate alguse loomingus kerkib tugevalt esile laad, mida iseloomustab joonistuste mustvalge kontrast, milles värv kui essents on tinglikum ja pigem markeeriv.

Järgmisel kümnendil sekundeerivad kontrastsetele pindadele aga vaataja fantaasiat toetavad hallikad pooltoonid. Avardub maastiku- ja pargimotiivide kontekst, lisandub reisidel kogetud mälupiltide kaja ning muljete süstematiseeritud kogumeid.

Mare Vindi 1980.–1990. aastate pildiruum viib retkele aedade, parkide, linnade ning ka aegade ja ajastute taha. Kristalliseerunud motiivide kohati filigraanne joonte, täpikeste, rütmide ja vaba pinna mäng loovad igale põlvkonnale tõlgendamisteks uusi võimalusi.

Näituse kujundaja on Andres Tolts, graafiline kujundaja Tuuli Aule ja näituse meister Uve Untera.

Adamson-Ericu muuseum avaldab tänu koostöö eest Eesti Kultuurkapitalile ja Eesti Rahvuskultuuri Fondile.

Näitus „Mare Vint. Joonistused läbi viie aastakümne” on Adamson-Ericu muuseumis avatud 17. märtsini 2013. a.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht