Ajakirja Folklore: Electronic Journal of Folklore erinumber

Krista Ojasaar

Ajakirja Folklore: Electronic Journal of Folklore erinumbri on koostanud Art Leete, Tartu Ülikooli etnoloogia professor. Kogumiku artikleid ühendab identiteedi dünaamika ning seda mõjutavate poliitiliste aspektide käsitlemine. 

Kogumik on interdistsiplinaarne, ühendades etnolooge, folkloriste, sotsiolooge ja inimgeograafe. Interdistsiplinaarset käsitlust on rakendatud artiklite tasandil – põhiosa kirjutistest on valminud eri distsipliine esindavate autorite ühistööna. Erinumber on koostatud Kultuuriteooria tippkeskuse integreeritud uurimistöö käigus, kogumiku valmimist toetas Euroopa Regionaalarengu Fond. 

Kirsti Jõesalu ja Raili Nugin uurivad 1970. aastatel sündinud Eesti loomeinimeste nõukogude ajaga seotud projekte ja nende autorite isiklikku nõukogude tegelikkusega seotud kogemust. Kristin Kuutma, Elo-Hanna Seljamaa ja Ergo-Hart Västrik analüüsivad etnilist identiteeti kujundavaid ühiskondlikke hoovusi, mis kujunevad vähemus- ja enamusrahvuse poliitilises dialoogis. Ester Võsu ja Helen Sooväli-Sepping jälgivad Lõuna-Eesti suitsusauna traditsiooni rakendamist regionaalse identiteedi jõustamisel ning turismi arendamisel. Maarja Kaaristo ja Risto Järv analüüsivad muutuva ajatunnetuse kajastumist kahe Eesti regiooni maaturismi ettevõtjate seas. Eva Toulouze’i ja Liivo Niglase refleksiivne uurimus metsaneenetsitest näitab, kuidas välitööde situatiivsed diskursused kujundavad uurija arusaama uuritavate individuaalsusest, aga ka kultuurist laiemalt. Art Leete ja Piret Koosa uurivad komi õigeuskliku külakultuuri väljakutseid evangeelsete usuliikumiste levimise tingimustes. Toomas Gross analüüsib protestantide ja katoliiklaste suhteid Mehhikos.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht