Ajaloolaupäevak “VASTUHAKUD VABADUSSÕJAS” 20. oktoobril kell 13.00 Maarjamäe lossis

Reti Meema

Eesti Ajaloomuuseumi järjekordne ajaloolaupäevak toimub laupäeval, 20. oktoobril kell 13.00 Maarjamäe lossis (Pirita tee 56). Ettekande peab ajaloolane REIGO ROSENTHAL, kes kõneleb vastuhakkudest Vabadussõja ajal.
 
Ettekandes antakse ülevaade Vabadussõja-aegsetest vastuhakkudest Eesti riigivõimu esindajatele Eesti Vabariigi kodanike poolt. Juttu tuleb ka rahutustest 2. jalaväepolgus 1918. aasta detsembris, Saaremaa mässust 1919. aasta veebruaris, vastuhakust Tartu tagavarapataljonis 1919. aasta juulis, aga ka streikidest ning kommunistide õõnestustööst sõja ajal üldiselt.
 
Järgmine ajaloolaupäevak toimub 24. novembril 2012 ning teemaks on METSAVENNAD.
 
Maarjamäe lossi kinosaalis toimuvad laupäevakud keskenduvad probleemsetele sõlmpunktidele ja teemadele Eesti ajaloos, mis vajavad täiendavat uurimist ning on atraktiivsed ja huvipakkuvad ka avalikkusele. Seekordse loengutesarja läbivaks teemaks on “Vastuhakud Eesti ajaloos”. Eesti ajaloos on toimunud läbi sajandite mitmeid ülestõuse ja vastuhakke valitsejatele ja võõrvõimudele, andes aimu rahva püsivast soovist iseotsustamise järele. Loengusarja jooksul valgustavad tuntud Eesti ajaloolased uuemaid uurimistulemusi ning analüüsivad toimunud sündmuste mõju Eesti ajaloole.
 
Sissepääs ajaloolaupäevakule muuseumipiletiga.
 
Toetuse eest täname Eesti Kultuurkapitali.
 
Ajaloolaupäevakud toimuvad kord kuus laupäeviti algusega kell 13.00 Maarjamäe lossi kinosaalis (Pirita tee 56).
 
Maarjamäe lossi juurde sõidavad bussid 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.
 
Võimalik on külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid:
 
Avatud on Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE“, Filmimuuseumi näitus  „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“.
 
Samuti on külastajatele avatud  Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi uute hoonete ja väliala ideekonkursi võistlustööde näitus ning Eesti Ajaloomuuseumi tulevase väliekspositsiooni ideevõistluse võistlustööde näitus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht