Alanud on registreerimine Drakadeemia loovkirjutamiskursusele

Esimest korda saab Drakadeemias ühe kursuse raames panna end proovile lausa kolmes žanris. Oktoobris algavat kursust juhendab Drakadeemia loovjuht Mihkel Seeder. Proosamooduli raames annab nõu autor, kirjandusuurija ja Värske Rõhu asutaja Priit Kruus.

Oktoobris algab Drakadeemias loovkirjutamiskursus, mis on esimene omalaadne Eestis! Õppetöö jaotub kolme moodulisse ning igal õppeperioodil keskendutakse eri žanrile: proosale, draamale ja stsenaristikale.

Proosa moodul kestab oktoobrist detsembrini 2013. Selle raames tutvuvad osalejad proosakirjanduse alustaladega ja loomisprotsessi etappidega idee genereerimisest tervikliku ning viimistletud tekstini. Draama moodul leiab aset jaanuarist märtsini 2014: keskseks saab põneva ja usutava dialoogiga näidendi kirjutamine. Stsenaariumi kirjutamise moodul toimub aprillist juuni alguseni ning avab põhjaliku ja nõudliku maailma, mida nii filmi- kui telesarjastsenaarium endas peidab. Kõik kolm moodulit lõpevad ühe põhjalikuma teksti valmimisega.

Kursus on mõeldud neile, kel on huvi kirjutamise vastu, kes soovivad oma oskusi arendada, mõttekaaslasi leida ja saada lähemat praktilist kontakti kirjandus-, teatri- ja filmimaailmaga. Osaleda võivad nii need, kes tunnevad huvi konkreetse žanri kirjutamise vastu, kui teised, kes tahavad tutvuda loovkirjutamisega laiemalt. Seda paindlikkust võimaldab korralduslikult asjaolu, et iga mooduliga on võimalik liituda eraldi, kuid võimalus on osaleda ka algusest lõpuni tervel kursusel.

Kursust juhendab Drakadeemia loovjuht Mihkel Seeder, kes on andnud kursusis Drakadeemias 2011. aastast. Mihkel on õppinud Tartu Ülikoolis saksa kirjandust ja teatriteadust ning Drakadeemias näidendite kirjutamist. Loovkirjutamisalast täiendõpet on ta saanud nii Taanis kui Saksamaal. Mihkel on ka aktiivne kirjutaja, kelle loominguga on olnud võimalik tutvuda nii lavalaudadel, ajakirjas Värske Rõhk kui kirjandusfestivalil HeadRead.

Iga mooduli raames on õppetöösse lisaks kaasatud oma žanri asjatundja, kellel on kogemusi autori või analüüsijana.

Vastuvõtt kursusele kestab 12.08-22.09.2013 või kuni kohtade täitumiseni. Osalemiseks on vajalik täita Drakadeemia veebilehel ankeet, täpsustada, millisest moodulist soovitakse osa võtta ja saata 1-2 näidist oma loomingust (pikkus kuni 3 lk). Osalejad võetakse vastu registreerimise järjekorras. Grupi maksimaalne suurus on 15 inimest. Esimese mooduli vastuvõetud osalejatele toimub näidistund septembri teises pooles, kus neil on võimalik tutvuda sellega, millised on Drakadeemia tunnid ning saada täpsemat infot õppetöö toimumise kohta.

Kohtumised leiavad aset Tallinnas iganädalaselt neljapäeva õhtuti. Ühe mooduli hind on 210 €, registreerudes korraga kolmele moodulile, on hind 550 €. Osalustasu on võimalik maksta osadena.

Küsimustele vastab kursuse juhendaja aadressil mihkel.seeder@drakadeemia.eu

http://drakadeemia.eu/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht