Alates 19. oktoobrist 2012 on Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumis avatud uus näitus Eesti filmiloost

Reti Meema

Eesti filmi 100. juubeliaasta raames avab Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum 18. oktoobril pidulikult näituse „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“. Kõiki külastajaid ootame näitust vaatama alates 19. oktoobrist.
 
„SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand.“ on esimene nii mastaapne läbilõikenäitus Eesti filmiloost. Näitusekülastajale avaneb kodumaise filmi lugu läbi filmitootmisprotsessi heites pilgu selle põneva ning salapärase maailma telgitagustesse. Tutvustamisele tulevad nii stsenaristi, filmikunstniku, võttepaikade, heli, monteerimise, esilinastuse kui ka näitlejate valikuga seotud teemad. Sõna saavad režissöörid, kõlavad tuntud lood filmimuusikast ning näha saab tuttavaid ja vähemtuntud esemeid, fotosid ja kostüüme erinevatest linateostest.
 
Näituse pealkiri on inspireeritud Eesti Telefilmi 1978. aastal tehtud komöödiafilmist „Siin me oleme!“, mis kuulub Eesti filmi helgemate ning armastatud linateoste hulka. Näitusel jagub tähelepanu teistelegi legendaarsetele filmidele. Kas te teate, kus näidati Eestis esimest korda kino või millal valmis esimene eesti nukufilm? Neile ja paljudele teistele küsimustele annab näitus vastuse, kuigi samapalju kui on vastuseid, jääb õhku ka küsimusi. Kas Eesti film on omanäoline, haarav, lõbus või melanhoolne, jääb juba igaühe enda otsustada.
 
Näitus „SIIN ME OLEME!“ on kolinud ka Maarjamäe lossi kohvikusse, kus on oma koha leidnud nii filmitegemise inspiratsiooniteema, stsenaariumid kui ka siinse filmi kasutatuim loom, kes on seekord võtnud rahalehma kuju. Peatselt on valmimas ka näitusega kaasnev haridusprogramm.
 
Näituse meeskond:
 
Idee: Martin Aadamsoo, Anneli Ahven, Kristiina Davidjants, Karlo Funk, Anari Koppel, Mait Laas, Inge Laurik-Teder, Tõnis Liibek, Heilika Pikkov, Mariann Raisma
Projektijuhid: Herke Vaarmann, Helen Sarapuu
Kuraatorid: Maria Mang, Tõnis Liibek, Inge Laurik-Teder, Herke Vaarmann
Sisearhitektuurne kujundus: Hannes Praks
Graafiline disain: Stella Skulatšjova, Kerli Virk
 
Näitust toetavad Eesti Filmi Sihtasutus, Eesti Kultuurkapital, Eesti Filmiarhiiv ja Tallinnfilm.
Avaüritust toetavad Tallinna Linnateater, Europagar OÜ, Reval Kondiiter OÜ, Restoran Pepersack, Altia Eesti AS, AS Budampex.
 
Kõigile külastajatele on näitus Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) avatud alates 19. oktoobrist 2012 kuni 29. detsembrini 2014. Maarjamäe loss on avatud K-P 10.00-17.00, E-T suletud.
 
Eesti Filmimuuseum teeb antud näituse raames koostööd Tallinna Linnateatriga. Tallinna Linnateatri etenduse „Eesti filmi laulud“ piletiga pääseb näitusele „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand.“ sooduspiletiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht