Alessandro Volpin Draakoni galeriis

Elin Kard

Esmaspäeval, 29.07.2013 kell 18.00 avab ALESSANDRO VOLPIN (1973) Draakoni galeriis isiknäituse „NOSTALGIA Berliin/Tallinn/Helsingi 2002/2012“. 2002. aasta augustikuus sõitsime koos nelja sõbraga autoga Itaaliast Berliini rulatuurile, see oli kõige algus – siis algas reis, mis kestab minu jaoks siiani: Berliinist sõitsin üksinda bussiga Tallinna ning sealt edasi laevaga Helsingisse. Kümme aastat tagasi reisisin esimest korda Ida- ja Põhja-Euroopasse. Kuigi mälestused tollasest reisist on ikka veel nii värsked, justnagu oleks kõik alles eile olnud, on vahepeal siiski väga palju juhtunud.

 
Milline oli elu kümme aastat tagasi? Ainus taskukohane viis Berliinist Tallinna sõita oli bussiga, reis kestis 28 tundi, mille jooksul tuli läbida nelja riigi piirikontroll. Eesti ei olnud Schengeni viisaruumi ega Euroopa Liidu liige. Eesti rahaühik oli Eesti kroon, Itaalia oli värskelt liiri vahetanud euro vastu. Mingeid kriise õhus ei olnud ja tarbimisbuum ei olnud veel haripunkti saavutanud. Kliima oli erinev. Ka fotograafia oli teistsugune – digi-kaameraid, nutitelefone ja blogimist oli tunduvalt vähem.
 
Nüüd on asjad teisiti. Inimesed on vanemaks saanud. Mõned rulasõidukohad on teatud põhjustel muutunud kasutamiskõlbmatuteks ja on tekkinud uusi kohti. Linnamaastik on majanduse tõttu läbi teinud muutusi, piirid on laienenud, sõbrad on eluga edasi läinud ja ometi – tänavad on ikka samaks jäänud. Vaid üks asi ei ole muutunud – see on soov minna välja tänavatele, kohtuda inimestega ja dokumenteerida toimuvat.
 
Tol suvel kümme aastat tagasi kohtusin oma teel paljude inimestega, uute ja vanade sõpradega, juba legendaarsete ja alles tõusvate talentidega:  Giordano Pignatelli, Claudio Fontana, Alex Sirvin, David Freiss, Sandra Ziae-Fanni, Daniel Schulz, Denis Beltramelli, Sam Ivanov, Alex Hollestein, Arne Kruger, Till Kemner, Flo Bodenhammer, Lennie Burmeister, Adam Sello, Willow, Jan Kliever, Dimitri Stathis, Maxim Rosenbauer, Valeri Rosomako, Yannick Schall, Mirko, Sarawut Wopeng, Dominick Heinsch, Mack McKelton, Javier Mendizibal, Manuel Palacios, Roman Asthler, Mark Haziza, Christopher Leib, Alex, Klaus Theuerkauf, Alex Flach, Bianca Richter, Maria-Kristiina Soomre, Ave Kuik, Valentin Kuik, Kädi Talvoja, Mari Laanemets, Paul Kuimet, Karin Laansoo, Hanno Soans, Ats Luik, Erki Lastik, Kristopher Luigend, Tanel Tepper, Martin Kuum, Jan Tomson, Karli Luik, Ingrid Ruudi, Wille Makela, Jouni Salo, Juhani Salo, Harri Puupponen, Tuukka Uosukainen, Nora Uotila, Antti Uotila, Jani Laitiala, Pirkka Pollari, Sami Miettinen, Jesse Huttunen ja Niklas Salonaho.
 
Nostalgia on vastuoluline tundmus, mis saab tekkida vaid läbi võrdluste ning mis kehtib vaid siis, kui on, mida mäletada.

Tänud: minu perekond, Giuseppe Morandi, Sandra Ziae-Fanni, René Krueger, Danny Schulz, Sam Ivanov, Arne Kruger ja Radio rulatajad Berliinis, Reimo Võsa-Tangsoo, Marge Monko, Haigla Rulapargi meeskond Tallinnas, Tanel Tepper, Peruse meeskond  Helsingis, Antti&Nora Uotila, Tuukka Kaila ja kõik sõbrad, keda olen oma teel kohanud.

Alessandro Volpin
 
Näitus jääb avatuks 10. augustini 2013. Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Irie Daily, Trattoria del Gallo Nero.
 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht