Algab Arbo Valdma talvine klaverikool

Maarja Talts, Pärnu Kontserdibüroo produtsent

1.-7. veebruarini toimub Pärnu Raekojas taas rahvusvaheline pianistide meistriklass TALVEUNIversiteet 2010. Kölni Kõrgema Muusikakooli klaveriprofessori, rahvusvaheliselt tunnustatud pedagoogi Arbo Valdma talvine meistrikursus toimub Pärnus juba viiendatkorda.

Kaks korda aastas professori sünnilinnas aset leidva klaverikooli õppetöö toimub Pärnu Raekojas. Professor Arbo Valdma jagab teadmisi nii klaveriõpetajatele kui õpilastele.Tunnid on avatud jälgimiseks kõigile huvilistele, kursuslaste arengut kuuleb neljal stuudiokontserdil: 2., 5., 6. ja 7. veebruaril kl 19 Pärnu Raekojas.Koos Tartu plokkflöödiansambliga Ellerino annavad noored pianistid reedel, 5. veebruaril koolikontserdi Kuninga tänava põhikoolis ja Hansagümnaasiumis.Stuudiokontserdid on kuulajatele tasuta, avatud tundide kuulamine on neile, kes eelnevalt end kirja ei pannud, tasuline (50 krooni päev). Aktiivõppesse on praeguseks registreerunud 20 noort pianisti Eestist, Norrast, Sloveeniast, Horvaatiast ja Austriast. Kõige rohkem on osalejaid Eestist (16), neist neli Pärnu muusikakooli õpilased-õpetajad. Lisaks talvisele stuudiumile leiavad klaverikursused aset ka suveti, augustikuu esimesel kümnel päeval.

2010. aastal toimub SUVEUNI juba üheksandat korda. Stuudiokontsertidele lisaks võimalus musitseerida suurel kontserdimaja laval koos Pärnu Linnaorkestriga. Kursused toimuvad koostöös Pärnu Filharmoonia, Pärnu Muusikakooli ja Pärnu Kontserdimajaga. Täpsem info kursuste kohta korraldaja, Pärnu Kontserdibüroo kodulehel www.parnukontsert.ee.

Kõikjal maailmas hinnatud klaveripedagoog Arbo Valdma on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1966. aastal Bruno Luki klaveriklassis ningtäiendanud end Moskva konservatooriumi aspirantuuris. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel konkurssidel ning andnud soolokontserte nii Euroopas kui Austraalias. 1992. aastast töötab Valdma klaveriprofessorina Kölni Muusikaülikoolis, lisaks on ta andnud kursusi mitmel pool üle maailma. Meistrikursused Pärnus said alguse 2003. aasta suvel, esimene talvine klaverikool toimus 2006. aasta veebruaris. Kursuste korraldamine Pärnus on tema panus klaverimängu edendamiseks just oma kodulinnas. 2009. aasta algul tunnustas Pärnu linnavolikogu Arbo Valdmat linna vapimärgiga Pärnu haridus- ja kultuurielu rikastamise eest.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht