Algab „Detsembrikuumuse“ aineline esseekonkurss

Sirp

Produktsioonifirma Eetriüksus kuulutas koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga välja 1924. aasta 1. detsembril aset leidnud kommunistlikust riigipöördekatsest jutustava filmi „Detsembrikuumus“ ainelise esseekonkursi kooliõpilastele.Korraldajad soovitavad esseekonkursil osalejatel mõtete kogumiseks tutvuda ka filmi tegemisest ja ajaloolistest taustast jutustava artiklikogumikuga „MÄSS. Detsembrimäss. Aprillimäss“.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Konkursile laekunud kirjatükke hinnatakse kahes vanuserühmas: 11-15aastased ja 16-19aastased õpilased. Esseede hindamiseks on moodustamisel komisjon, mille liikmete seast leiab nii ministeeriumi esindajaid, „Detsembrikuumuse“ meeskonna liikmeid kui ka ajaloolasi.
Esseevõistluse auhinnafond on 20 000 krooni. Kummagi vanuserühma parima kirjutise autor saab auhinnaks sülearvuti. Aktiivsematel konkursil osalenud klassidel avaneb võimalus isiklikult kohtuda „Detsembrikuumuse“ tegijatega.
Töid oodatakse kuni 31. detsembrini 2008 aadressile detsembrikuumus@ruut.com Võitjad kuulutatakse välja 2009. aasta esimestel nädalatel ja neid autasustatakse pidulikult Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril.
Esseede soovituslikud teemad ja detailsem info on kättesaadavad Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee ja „Detsembrikuumuse“ kodulehel detsembrikuumus.ruut.com

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht