Algab laste ja noorte muusikafestival Muusikamoos 2014

Pühapäeval algab igakevadine laste ja noorte muusikafestival Muusikamoos. Kahenädalase festivali avab pühapäeval, 2. märtsil Indrek Hirve monoetendus Heino Ellerist „Pauluse kiriku kellad“. Etenduses kajastub kunstniku kujunemise lugu, selle lavastaja on Margus Kasterpalu, osades Indrek Hirv, Rain Simmul Tallinna Linnateatrist ning pianist Liisa Hirsch. Näidend esietendus 16. aprillil 2007 Tallinna Linnateatris Eesti muusika päevade raames.

Teisipäeval, 4. märtsil rõõmustavad Pärnu kontserdipublikut tuntud zooloog Aleksei Turovski ning laulja Anne Adams. Kontsert Pärnu raekojas kannab pealkirja „Laule ja lugusid loomadest“. 5. ja 6. märtsil külastavad Aleksei Turovski ja Anne Adams Pärnu linna ja maakonna koole ning lasteaedu, kostitades neid õpetlike lugudega loomadest.

Naistepäeva eel, 6. märtsil on suurepärane võimalus nautida puhkpillikvintett Estica kontserti Pärnu raekojas. Noortest naismuusikutest koosnevas ansamblis mängivad tipptasemel interpreedid, kes on enamjaolt välismaal oma pillimänguoskusi lihvinud. Kvintetis musitseerivad flötist Marion Aruvee, oboemängija Heli Ernits, klarnetist Helena Tuuling, fagotimängija Tea Tuhkur ning metsasarvemängija Meelika Mikson.

Reedel, 7. märtsil toimub koguni kaks muusikasündmust: päeval Pärnu raekojas toimuvaid töötube „Laulud kookidega“ viivad läbi TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia tudengid. Karmo Toome (laul, kitarr), Helen Kirsi (laul, viiul), Teele Tali (laul, klaver), Kersti Lohu (laul, kitarr, bass) ning Elise Lohu (laul, rütmipillid) on teinud vahvad seaded lastelauludele nii vaaremade ajast kui ka tänapäevast. Töötoas õpitakse neid läbi mängu ja jäljendamise, kasutades ka kehapilli.

Õhtul aga saab Endla jazziklubis nautida noortebändi El Sexteto. Mullusuvisel rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Pärnu Ballaad“ III preemiaga auhinnatud noor andekas solist Susanna Aleksandra Veldi koos ansambliga El Sexteto (Sekstett e kuueliikmeline) maitsestab Muusikamoosi ladina rütmidega. Kavas latin jazz igas võtmes Gloria Estefanist kuni rahvaviisideni välja. Seadete autoriks on peamiselt Susanna ise, kuulda saab ka bändi seadeid. Bändis musitseerivad saksofonist Mairo Marjamaa, trompetist Allan Järve, klahvpillidel Joel Remmel, pärnakas Siim Usin basskitarril ning külalisena Reigo Ahven  löökpillidel.

Traditsiooniliseks Muusikamoosi komponendiks on aastate jooksul kujunenud koorikontsert nimega Koorimoos. Tänavu on laupäeval, 8. märtsil Pärnu raekojas suurepärane võimalus nautida Eesti Kooriühingu tiitliga Aasta koor 2013 pärjatud kammerkoori Head Ööd, Vend, dirigentideks Pärt Uusberg ja Külli Kiivet. Kontsert on kaude seotud ka läheneva emakeelepäevaga, kuna kavas on vaid eestikeelne koorimuusika. Ettekandele tulevad Pärt Uusbergi koorilaulud Juhan Liivi ja Ernst Enno tekstidele ning Eesti rahvamuusikal põhinev kava koos liikumistega.

Teinegi traditsiooniline sündmus – Pärnu linna ja maakonna koolinoorte vokaalansamblite konkurss Ümin – toimub pühapäeval, 9. märtsil Kuninga tänava põhikoolis. Külalisesinejaks nii meil kui mujalgi tunnustust-tuntust kogunud vokaalansambel Mixtet koosseisus Eva-Lotta Vunder, Laura Junson, Maria Gertsjak, Veljo Poom, Teet Kaur ja Erko Niit. Ansamblit juhendab Eesti hinnatumaid lauluõpetajaid Sirje Medell.

Pärnu Muusikakooli noored andekad interpreedid saavad võimaluse esineda kogunisti kahel kontserdil. Kui teisipäeval, 11. märtsil esitavad muusikakooli klaveriõpilased Pärnu raekojas Hans-Günter Heumanni klaveritsüklit „Hansuke ja Greteke“, muinasjutuvestjaks Pärnu neiu, teater Endla noortestuudio karastusega Laura-Retti Laos, siis neljapäeval, 13. märtsil Pärnu kontserdimajas toimuval kontserdil „Muusa puudutus“ soleerivad Pärnu Linnaorkestri ees lisaks pianistidele ka teiste instrumentide esindajad. Esmakordselt pakume huvilistele võimalust osa saada orkestriproovidest otse laval, orkestrantide seas.

Reede, 14. märtsi õhtul aga ootab jazziklubi kõiki jazzisõpru Endla teatrikohvikusse, kus esineb Tiit Lauk kvartett.

Kahenädalasele laste ja noortefestivalile panevad punkti käsikellade töötoad pühapäeval, 16. märtsil Pärnu raekojas. Kui kelladega aitab lähemalt tuttavaks saada Pärnu Käsikellakooli õpetaja Elo Kesküla, siis fantaasiamaailma kellade ning teiste vahvate pillide meisterdamise kunstis aitavad avardada Pärnu Kunstikooli õpetajad Kristel Kallau ja Kristel Pajos.

Osalemine töötubades ja orkestriproovides on tasuta, vajalik eelregistreerimine.

Info festivali kohta ka www.parnukontsert.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht