Algab Lennart Meri Veelinnurahva rahastu konkurss

MTÜ Fenno-Ugria Asutus

MTÜ Fenno-Ugria Asutus kuulutab välja Lennart Meri Veelinnurahva rahastu stipendiumikonkursi, millele saab kandideerida üks või mitu 33-aastast noort inimest, kes on paistnud silma oma tegevusega soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Veelinnurahva stipendiumi suurus on sel aastal 500 eurot. Stipendiumi määrab rahastu viieliikmeline nõukogu, lähtudes taotleja erialalisest edukusest ja tema üldkasulikust tegevusest. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja ja stipendium antakse üle oktoobrikuus hõimupäevade ajal.

Stipendiumi saamiseks tuleb taotlejal esitada vabas vormis taotlus koos ülevaatega oma erialasest ja üldkasulikust tegevusest ning vähemalt üks soovitus.

Eesti keeleteadlase Tõnu Seilenthali poolt viis aastat tagasi loodud rahastu eesmärgiks on jäädvustada väljapaistva riigimehe ja soome-ugri rahvaste uurija Lennart Meri mälestust ning toetada noorte loomingulist ja üldkasulikku tegevust soome-ugri rahvaste hüvanguks.

Siiani on rahastu andnud välja kaks stipendiumi: 2009. aastal pälvis 5000-kroonise toetuse Eestis elav komi rahvusest keeleteadlane Nikolai Kuznetsov, kes on koostanud sõnaraamatu ja luulekogumiku, tõlkinud luulet ning loonud arvutisõnavara.

2012. aastal sai stipendiumi rahvamuusik, muusika- ja tantsuõpetaja ning Tallinna tantsuklubi perenaine Leanne Barbo. Ta on käinud mitu aastat järjest Vadjamaal Jõgõperäl vadja keele ja kultuuri suvelaagris, õpetamas vadjalastele vadja laule ja Ingerimaa tantse. Leanne asutas ka liivi, läti, vadja ja eesti muusikat mängiv ansambli Tai-Tai.

Stipendiumitaotlused tuleb saata hiljemalt 30. septembriks aadressile: MTÜ Fenno-Ugria Asutus, Pärnu mnt. 28, Tallinn 10141 või digiallkirjastatult meilile juhatus@fennougria.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht