Algab üle-eestilise õpilaste kunstikonkursi “MINU KLAAS 2013” tööde kogumine

Kaja Vaikre

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Klaasipealinnas Järvakandis kogutakse alates tänasest, 25.maist kuni 15.juunini üle-eestilise õpilaste kunstikonkursi MINU KLAAS 2013 töid.

Eesti Klaasikunstnike Ühenduse juhataja, Kai Kiudsoo-Värv, on öelnud:

“Sel aastal juba seitsmendat korda toimuv loominguline konkurss on Eestis ainulaadne ja oluline sündmus, mis aitab noortele klaasikunsti tutvustada ja selle vastu huvi äratada. Olles ise osalenud varasematel aastatel tööde hindamisel zhürii töös on mul olnud võimalus põhjalikult tutvuda konkursile laekunud töödega ning tõdeda nende üllatavalt kõrget kunstilist ja tehnoloogilist taset. Lisaks sellele oli nii mõnigi töö oma värskuses ja siiruses tõeliselt südantliigutav pärl.”

Konkursile oodatakse klaasist tehtud omaloomingut,  klaasiteemalist kujutavat kunsti ja kirjanduslikku omaloomingut, kus klaas või klaasikunst on peategelasteks.

Igas teemavaldkonnas saab töid esitada kolmes vanuserühmas, vastavalt: nooremas  I–IV klass, keskmises V–IX klass ja vanemas X–XII klass.

Klaasi, kui kõikide võimaluste materjali tutvustamiseks ja väärtustamiseks kujunenud õpilastööde konkurssnäitus toimub Järvakandis seitsmendat korda, olles saanud klaasipealinna traditsiooniks.

Näitus MINU KLAAS 2013 avatakse 20. juunil, loodavas Järvakandi Klaasikunstikeskuses, Pargi tn. 1.

Konkursi võitjate auhindamine toimub näituse pidulikul lõpetamisel 28. septembril  Järvakandi Kultuurihallis klaaspillidel esitatud kontserdil.

Näituse tööd tuua või saata aadressil: Järvakandi Aleviraamatukogu, Pargi t.1, 79101 Järvakandi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht