Algas Euroopa noore ajakirjaniku konkurss „Laienda silmaringi 2009“

Kristine Mumma

Euroopa Komisjon koostöös Euroopa Noorte Pressivõrgustiku (EYP) ja internetiajakirjaga Café Babel kuulutas välja ajakirjanduskonkursi, kuhu oodatakse osalema kõiki 17-35 aastaseid ajakirjanikke ja ajakirjandustudengeid, kes tegutsevad raadio-, trüki- ning veebimeedias.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Rahvusvaheline, Euroopa Liidu laienemist puudutav ajakirjanduskonkurss viiakse tänavu läbi teist korda. Tänu 2008. aasta konkursi edukusele pakub Euroopa Komisjon seekord veelgi enamatele noortele võimalust oma annet näidata. Lisaks interneti- või trükimeediaväljaannetes ilmunud artiklite autoritele võivad konkursist osa võtta nüüd ka raadioajakirjanikud.

Kuni 31. maini kestvale „Laienda silmaringi 2009“ konkursile saab esitada artikleid ja raadiolugusid, mille temaatika puudutab ELi laienemist või Euroopa tulevikukujutlust. Osaleda võivad 17–35 aastased ajakirjanikud ja ajakirjandustudengid, registreerides ennast konkursile veebiaadressil www.EUjournalist-award.eu. Veebilehel on lisaks täpsematele võistlusreeglitele ka mitmesuguseid nõuandeid ajakirjanikukarjääri arendamiseks, teavet ELi laienemispoliitika kohta ning interaktiivne konkursiteemaline blogi.

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht ja konkursi riikliku žürii liige Toivo Klaar ütles: „Sel aastal tähistab Euroopa raudse eesriide langemise 20. aastapäeva ning kümne Euroopa riigi, sealhulgas ka Eesti, ELiga ühinemise viiendat aastapäeva. Need tähtpäevad, kuid samuti ka suvel toimuvad Euroopa parlamendi valimised või noorte hulgas üha enam populaarsust koguv Ida-Euroopas ja Lääne-Balkani riikides reisimine võiksid olla paljude teiste teemade seas need, mida käsitledes väljendada oma seisukohti Euroopa Liidu tuleviku kohta.“

Konkursitööde hindamisel lähtuvad riiklikud žüriid artiklite ja raadiolugude haakuvusest konkursi teemaga, teemakäsitluse originaalsusest, ajakirjanduslikust stiilist ning raadiolugude osas ka tehnilisest kvaliteedist. Lisaks hinnatakse osaleja võimet püüda lugeja või kuulaja tähelepanu ning loo ettevalmistamiseks tehtud jõupingutusi.

Konkursi väljakuulutamise puhul lausus Euroopa Komisjoni laienemisvolinik Olli Rehn: „Ma tunnen heameelt selle konkursi teistkordse korraldamise üle ning ootan kannatamatult, millal saan lugeda ja kuulata Euroopa noorte ajakirjanike värskeid seisukohti. Teie olete oma põlvkonna jaoks olulised arvamusliidrid ning loodan, et see konkurss lisab teile tahet jagada lugejate ja kuulajatega oma kogemusi ja arusaamu meie Euroopa tulevikust.”

Kõik riikliku auhinna võitnud artiklid ja raadiosaated avaldatakse konkursi veebisaidil ning artiklid avaldatakse ka inglise keelde tõlgituna sügisel ilmuvas raamatus. Lisaks kutsutakse kõik konkursi riiklikud võitjad augusti lõpus ja septembri algul toimuvale kultuuri- ja ajalooteemalisele reisile Berliini. Saksamaa pealinn tähistab sel aastal Berliini müüri langemise 20. aastapäeva. Reisi lõpus korraldataval üritusel on võitjatel võimalus kohtuda ka mitmete ELi esindajate, poliitikute, suursaadikute ja kutseliste ajakirjanikega.

Lisateavet ja võistlusreeglid: http://www.eujournalist-award.eu/

Claire Castel, Euroopa Komisjon / EL-i laienemise peadirektoraat

Tel. +32 229 661 78, E-mail: Claire.Castel@ec.europa.eu

 

Timo Raussi, Powerhouse kommunikatsioonibüroo

Tel. +372 56 57 1400, E-mail: timo.raussi@powerhouse.ee

 

Anniki Leppik, Euroopa Noorte Pressivõrgustiku (EYP) kontaktisik Eestis

Tel. +372 515 4722, E-mail: anniki.leppik@gmail.com

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht