Algas kandidaatide esitamine 3. jazziauhindadele!

Marju Kask

Eesti suurima telekommunikatsioonifirma Elioni ja eesti jazzimaastiku lipulaevade Eesti Jazzliidu ja Jazzkaare kauakestnud koostöö tulemusel antakse kolmandat korda välja Elioni Jazziauhind.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu skulptuuri, 50 000 kroonist stipendiumi ning võimalust salvestusteks Eesti Televisioonis. Elioni Jazzauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti tähelepanuväärsemaid tegevjazzmuusikuid, kes oma ringkondades on juba ammu austatud ja armastatud. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2006-2008) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Elioni Jazziauhinna on pälvinud Jaak Sooäär (2007) ja Tanel Ruben (2008).

Elioni Jazziauhinna kõrval annavad Elion, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kes on saavutanud midagi märkimisväärset, panustades ise saavutusse oluliselt enam kui tema eakaaslased tavaliselt.

Auhinna võitja pälvib meene Elionilt, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, PR konsultatsiooni koos fotosessiooniga ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul. Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007) ja Kadri Voorand (2008).

Sel aastal antakse esmakordselt välja ka Jazziedendaja auhind. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Elioni, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib meene Elionilt ning vabapääsu kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul.

2009. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks jazzisaadik Ray Andersoni (USA) ja Jazzkaare Dream Bandi kontserdil Vene Kultuurikeskuses laupäeval, 25. aprillil kell 20.00.

Jazzauhindade kandidaate saab esitada 3. – 23. märtsini aadressil marju@jazzkaar.ee. Kandidaate võivad esitada kõik. Selleks on vaja kandidaadi CV-d ja vabas vormis kirjeldust tema 3 viimase aasta tegevustest (2006-2008).

Palun esitage julgesti kandidaate!

Lisainfo:

Marju Kask

marju@jazzkaar.ee

www.jazzkaar.ee

 

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht