Algavad raamatukogupäevad

ERY byroo

Raamatukoguhoidjate Ühing kutsub üleriigiliste raamatukogupäevade ajal huvilisi külastama raamatukogusid.
 
20.- 30. oktoobrini toimuvate raamatukogupäevade „Kohtume raamatukogus“ eesmärk on avada raamatukogude uksed tavapärasest veelgi enam, viia lugejad kokku lemmikkirjanikuga ning näidata kaasaegse raamatukogu mitmekülgseid võimalusi.
 
Raamatukogupäevade avamisel Haapsalus 19. oktoobril, räägime raamatute ja raamatukogude rollist tänasel päeval. Vestlusringi juhib ajakirjanik ja ühiskonnategelane Andres Ammas. Teema ärgituseks kõneleb arhitekt Mikk Meelak oma magistritööst ajendatult, mis juhtub ruumiga, kui informatsioon digiteerub. Arutelu jätkavad õpetaja Jana Porila, koolinoor Roger Tibar, Kultuuriministeeriumi nõunik Asta Trummel ning raamatukoguhoidjate esindajana Asko Tamme.
 
Oktoobrikuu lõpuni toimuvad üle Eestimaa raamatukogudes kümned ja kümned erinevad üritused, kus osaleb sadu huvilisi.
 
20. oktoober on traditsiooniliselt ettelugemispäev, mis Lastekirjanduse Keskuse eestvõtmisel on pühendatud Aino Pervikule. Põnevaid ettelugemisi toimub nii lasteaedades, koolides, raamatukogudes kui hooldekodudes.
 
23. oktoober on Eesti raamatu päeva. Erinevate üritustega tähistatakse muuhulgas ka Karl Ristikivi 100. sünniaastapäeva. Üle Eesti toimub rohkem kui 60 kohtumist kirjanikega, koostatakse rohkem kui 300 näitust, toimub 30 kirjanduse tundmise viktoriini ja palju muudki huviväärset.
 
25. oktoober on infokirjaoskuse päev, kus tehakse tutvust e-riigi ja e-raamatukoguga. Toimuvad koolitused ja õpitoad. Vestlusringides vaagitakse paber- ja e-raamatute üle.
 
Euroopa Komisjoni algatatud põlvkondadevahelise solidaarsuse aasta puhul on raamatukogudes väljapanekud põlvkondi siduvatest raamatutest ning tähelepanu all lugejate lemmikud ajast aega. Neljakümnes raamatukogus üle Eesti proovivad ühel päeval kohalikus raamatukogus raamatukoguhoidja ametit vallavanemad ja vallavolikogu esimehed, õpetajad, lasteaiakasvatajad ja teised tuntud kohaliku elu tegelased.
 
Juba 22. korda toimuvatest raamatukogupäevadest teavitavad ka videoklipid YouTubes, näit. http://www.youtube.com/watch?v=G8nlnRsHzuQ
 
Täpsem ülevaade toimuvatest üritustest Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu kodulehelt http://lib.eru.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht