Alustatakse filmide digiteerimist Eesti Rahva Muuseumi uue ekspositsiooni jaoks

Katrin Arvisto

Kultuuriministeeriumi, Eesti Rahvusringhäälingu ja Eesti Rahva Muuseumi koostöös on kavas digitaliseerida 35mm filmid ERMi kogust, mis on vajalikud muuseumi uue ekspositsiooni loomisel.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste valdkonna asekantsler Anton Pärna sõnul on kavandamisel koostööprojekt, mis lubab ERMi tulevastes väljapanekutes kasutada digiteeritud kujul suurt osa muuseumi kogus olevaist filmidest. „Kultuuriministeerium toetab Rahvusringhäälingut selleks vajaliku filmide digitaliseerimise järgse restaureerimise riist- ja tarkvara soetamisel ning ringhääling võtab endale ülesande digitaliseerida ERMi filmikogu,“ selgitas asekantsler Pärn. „Täna, kui ERM peab oma sajandat juubelit, on vägagi asjakohane teha plaane juba uue hoone ekspositsiooni koostamiseks ning filmipärandi digitaliseerimine seda eesmärki kindlasti toetab,“ ütles Anton Pärn.
 
Eesti Rahvusringhääling ja Kultuuriministeerium on varem kultuuripärandi digiteerimise valdkonnas teinud edukalt koostööd pärandi digitaalse hoidla loomisel. ERRi digitaalses arhiveerimisseadmes ehk lindirobotis saab edukalt hoida ülisuures koguses erinevate mäluasutuste (muuseumid, raamatukogud, arhiivid) digiteeritud materjali. „ERRi lindirobotis on digitaalse kultuuripärandi jaoks arvestatud praegu ruum, mis mahutab sada terabaiti digitaalset informatsiooni,“ rääkis Kultuuriministeeriumi infotehnoloogiabüroo juhataja Indrek Eensaar.
 
Kultuuripärandi digitaliseerimise eesmärk on tagada pärandi säilimine ja võimalikult laiale auditooriumile kättesaadavaks tegemine. Kultuuriministeerium tegeleb kultuuripärandi digitaliseerimise teemaga alates 2002. aastast.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht