Anne Parmasto isikunäitus “Hape”/ 28.3 kell 17.00 / 1Galerii

EKL

Anne Parmasto „Hape“
28.03 – 30.04.2013

Täna avatakse 1Galeriis Anne Parmasto näitus „Hape“

1Galeriis saab alates tänasest kuni aprilli lõpuni tutvuda Anne Parmasto näitusega, kus ebatraditsiooniliste vahendite kaudu on jõutud äärmiselt tasakaalustatud tervikuni.

„Hape“ on üllatusrohke otsing Anne Parmastu loometeel, milles leiame ootamatut visuaalset kõrgepinget ja pinevust heas suhtes mängulise hoiakuga. Klassikalise õlivärvi asemel avastame seekord neoonpihustite joad ja lõuendi asemel modelleeritud plastvahtu. Raskepärased alusmaterjalid on õilistatud peenekoeliseks faktuuriks ja toksiline värv on sublimeeritud nägemise kõrgsagedusteni.

Anne Parmasto on sõnastanud oma teoste valmimist nõnda: „Minult on aeg-ajalt küsitud kaht asja- mida ma tahan oma tööga öelda ja millal ma tean, et töö on valmis. Vastan selle peale, et töö idee on teostunud, kui töö on teostunud. Ja töö on teostunud siis, kui sinna ei saa midagi lisada ega sealt ära võtta ilma, et see koost laguneks.“

Praeguse näituse kontekstis võime neis näha hea kompositsiooni järjepidevust, mis on autonoomne kasutatud materjalidest ja ka loomishetke meeleseisunditest.

Happe-seeria teoste pinnakäsitlus on reljeefne, mis tõstab maaliliste kvaliteetide kõrval esile ka graafilised omadused. Tekkinud pinnad kiirgavad vibratsioonist, sest neoonivärvide iseloom ajab vaataja nägemismeele meeldivalt segadusse. Elamus neist maalidest on efektne ja seiklusrohke, sest nägemisfookus peidab end teostel pidevalt uude kohta oodates ka vaatajalt mängulist hoiakut ja avastamisrõõmu.

Tegu on Parmasto 33nda isiknäitusega, mis on avatud 30. aprillini. Galerii on avatud Tallinna vanalinnas aadressil Rüütli 4 kolmapäevast reedeni kl 14-19 ning laupäevast pühapäevani kl 12-19.

Näitus sai teoks tänu Luksemburgi välisministeeriumile, MTÜ Luksemburgi Sõprade Seltsile ning Luksemburgi Kunstnike Liidule.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht