Ansambli MAHAVOK 30. juubelikontserdid

Lauri Aav

Mahavok tähistab juubelit nelja suure kontserdiga Eesti Kontserdi saalides.  Esitusele tulevad lisaks ansambli kullafondi kuuluvatele lauludele ka Heini Vaikmaa uued vokaal- ja instrumentaalpalad. Üles asuvad andekad noored solistid Hannaliisa Uusmaa, Marten Kuningas, Triinu Taul, Ketter Orav ja Anet Vaikmaa. Pöördutakse tagasi ka päris algusesse, mil solistideks olid Karl Madis ja hiljem juba Mahavokile suurt edu toonud Kare Kauks.
 
Mahavoki taas kontserdilavadele tulemine alates 2008. aasta suvest on olnud muljetavaldav. Seljataga on edukad esinemised Tartu muusikapäevadel, ETV saates “Täna õhtul”, Padise kloostris, Rock Cafés, Nokia kontserdimajas, Saaremaal, Rabarockil, Uue Ajastu Festivalil jm.
“Meie jaoks ei ole tagasitulek kontserdilavadele olnud kunagi omaette eesmärgiks, palju olulisemaks on olnud see, et tehtu endile meeldiks, ning me saame olla ainult tänulikud, et see meeldib ka paljudele kuulajatele. Kontserdil on ka üllatusi, aga kõiki kaarte ei või ju avada,” ütleb Heini Vaikmaa.
Muusikat ilmestavad visuaalid ekraanidel, kuhu on oma fantaasia lisanud Piibe Piirma, Hille Karm ja Kristel Pärn. Kõlab Eesti kontserdisaalides üliharva edastatav ruumiline heli ja helipuldis on üks omal alal nõutumaid mehi Kristo Kotkas.
 
Kontserdid toimuvad:
N 18. oktoober kell 19:00  Estonia kontserdisaal
R 19. oktoober kell 19:00  Vanemuise kontserdimaja
L 20. oktoober kell 19:00  Pärnu kontserdimaja
P 21. oktoober kell 17:00  Jõhvi kontserdimaja
Piletid Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtadest üle Eesti
 
Mahavok: Heini Vaikmaa, Kalev Aas, Raul Arras, Sven Himma, Karl-Juhan Laanesaar, Karl Madis
 
Solistid: Marten Kuningas, Hannaliisa Uusma, Triinu Taul, Anet Vaikmaa, Ketter Orav
 
Mahavok on kõrge kullaprooviga pop-rock-ansambel ning tänu sellele kõlab nende muusika jätkuvalt paljudes Eesti raadiojaamades ja taas ka kontserdilavadel. Mahavoki nime all esineti esimest korda 1982. aastal. Heini Vaikmaa värskete kujunditega muusika ning Kare Kauksi isikupärane laulumaneer tõid ansamblile lausa uskumatu edu nii Eestis kui kaugemalgi. 1987. aasta Tartu muusikapäevadel võideti grand prix ja samal suvel pälvis Kare Kauks esikoha rahvusvahelisel lauljate konkursil Jurmalas Heini Vaikmaa lauludega “Mägede hääl” ja “Minna lihtsalt nii”. Ansambli muusikute tuumik pärineb algkooseisust ja enamik muusikuid on muusikahariduse omandanud Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis.
 
Mahavoki nimi on kokku pandud grupi algkoosseisu kuulunud muusikute perekonnanimede esitähtedest: Karl Madis, Kalev Aas, Sven Himma, Raul Arras, Heini Vaikmaa, Peeter Oronen ja Kristjan Kirme. Kaks viimast on kahjuks juba meie hulgast lahkunud. Esimene kontsert praeguses Tallinna ülikoolis 1982. aastal toimus Radari soojendusansamblina ja juba siis moodustasid repertuaari tuumiku ka jazz-rock-lood. Inspiratsiooni saadi John McLaughlinit, Jeff Becki, Joe Zawinuli ja teisi toonaseid fusion-staare kuulates, aga ka näiteks The Police’i lugusid läbi mängides. Sel ajal veedeti palju aega koos ja tehti proove Padisel Heini sünnikodus, kus valmisid ka esimesed bändi originaallood. Läbi aegade on Mahavokiga koostööd teinud Ivo Varts, Mikk Targo, Marju Länik, Andrei Dolgihh, Oleg Komissaarov, Madis Lepasoo ja Tõnu Väärtnõu, nüüd hiljem ka nõutud trummarid Roland Puussepp ja Karl Juhan Laanesaar. Tihti esineti Moskvas, Peterburis ja mujal Nõukogude Liidu avarustes, kuid ka Soomes, Horvaatias, Bulgaarias ja Taanis Roskildes.
 
Diskograafia:
MAHAVOK (Melodija, 1984, 7´)
MAHAVOK (Forte, 1988, LP)
MAHAVOK (Mrec, 2002, 2CD MC)
Kontsert “Meridiaanid” Padise kloostris (Mahavok, 2008, DVD)
MAHAVOK “Galaktikad” (Mahavok, 2010–2011,CD)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht