Arhitektuuri- ja disainigalerii näitused

Solveig Jahnke

Täna avatakse Arhitektuuri- ja disainigaleriis kaks näitust:

Toivo Raidmetsa ja Jaanika Peerna näitus, mis soovib korrastada Tallinna linnamööbli kirjut pilti

ning

Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini magistrandide taaskasutatud materjalist loodud pinkide näitus

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini professor, sisearhitekt Toivo Raidmets ja kunstnik Jaanika Peerna avavad Tallinnas, Arhitektuuri- ja Disainigaleriis (Pärnu mnt 6) 19. veebruaril 2013 kell 17.00 performance´i ning teiste üllatustega ühise näituse “Park”.

Väljapaneku algpõhjuseks on Raidmetsa soov korrastada Tallinna linnamööbli kirjut üldpilti. Selle tarvis on ta välja töötanud seeria ratsionaalseid, kestvaid, ergonoomiliselt mugavaid, põhjamaise maitsehoiakuga istepinke, mida näitusel esitleb.

Raidmets ei pääse ilma lavastuseta. Seekord on ta muutnud galerii lumiseks pargiks koos veel mitte kinnikülmunud tiigiga.

Kaasatud on Ameerikas tegutsev kunstnik Jaanika Peerna, kes loob galerii seintele ulatuslikud must-valged joonistused, mis on sündinud maailmas aina kiirenevate tuulte ja suurenevate tormide mõjuvallas. Avamisel toimub live joonistamise performance, mille käigus valmib osa seinajoonistustest.

Nii on tegemist disaini- ja kunstimaailma kohtumisega, mis  tuletab meelde, et need kaks  omavahel tihedalt seotud on ja ometi nii erinevad.

Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna juhataja professor Toivo Raidmetsa loomeprojektide ampluaa on ulatuslik – disainist ja sisearhitektuurist võimsate installatsioonideni. Tema mõjukamad tööd on peale silmapaistavalt originaalse käsitlusega mööbliesemete kultuslikud klubid “Eeslitall”(koos Taso Mähariga), Bonnie & Clyde, “Flamingo” ja KUKU ning rahvusvahelise haardega näituseprojektid.

Raidmetsa jaoks on disain elustiil. Tema rahutu ja otsinguline loomus ning perfektsionism sunnivad teda püüdlema aina täiuslikumate tehniliste lahenduste ja vormide poole.

Jaanika Peerna on Eesti päritolu kunstnik, kes elab ja töötab alates 1998. aastast USA idarannikul, New Yorgi lähistel. Loominguks joonistused, videod ja valgusinstallatsioonid, mis sageli käsitlevad valguse, õhu, vee ja teiste loodusnähtuste temaatikat. Teda leiab tihti tegutsemas koos disainerite, tantsijate-koreograafide ja helikunstnikega. Tema töid on esitletud kogu New Yorgi metropolialal, nii nagu ka Pariisis, Tallinnas, Lissabonis, Sofias, Dubais, Honolulus, Novosibirskis ja Roomas. Jaanika Peerna teoseid on ostetud paljudesse USA ning Euroopa erakollektsioonidesse ja hiljuti ka Pariisis baseeruvasse Prantsusmaa riiklikku kaasaegse kunsti fondi.

Näitus “Park” on avatud  Arhitektuuri- ja Disainigaleriis (Tallinnas Pärnu mnt. 6) 2. märtsini.

——

Kunstiakadeemia sisearhitektuuri ja mööblidisaini magistrandid esitlevad taaskasutatud materjalist loodud pinke

Arhitektuuri- ja Disainigaleriis, Pärnu mnt 6 avatakse 19. veebruaril, 2013 kell 18:00 sisearhitektuuri ja mööblidisaini magistrandide näitus BENCH 50:50.  Näitusel on eksponeeritud Soome disaineri Simo Heikkilä meistriklassis valminud pingid, mis magistrandid oma kavandite järgi ka ise meisterdasid.

Neid juhendas osakonna kauaaegne partner Simo Heikkilä, keda võib pidada Soome disaini üheks võtmekujuks.

“Ehedust, lihtsust ning traditsioone väärtustava loojana on ta inspireerinud paljusid Põhjamaade, aga ka Aasia noori mööblidisainereid,” iseloomustab sisearhitektuuri ja mööblidisaini osakonna juhataja prof Toivo Raidmets.

Heikkilä palus tudengitel valmistada pingi, mis oleks vähemasti pooleldi taaskasutatud materjalist. Üliõpilased jõudsid nutikate ja esteetiliselt meeldivate tulemusteni: pingiks vana uks, puidu ja metallijäägid, kartong, aga ka küttepuud.

Näitusel tutvustavad oma töid magistrandid Liina Rohtlaan, Kaiko Kerdmann, Ivo Rannaste, Heleri Lindeberg, Alina Nurmist, Kadri Tonto, Õnnela Soidra, Karin Lageda.
 
Näitus on avatud 20.02.-02.03.2013
E-R 12-18
L 12-17

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht