ART IST KUKU NU UT 2013

Kaisa Eiche

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sel aastal on kõik teisiti! Meie poolt välja lubatud viisaastakust toimub Kaasaegse kunsti festival ART IST KUKU NU UT 2013. aastal neljandat korda. Meil on suur rõõm tõdeda, et eelmisel sügisel alanud diskussioon kaasaegse kunsti vormi ja funktsiooni üle on siiani Eesti meedias üleval — pikka iga sellele arutelule! Veel suurem rõõm on esitleda teile tänavuse festivali plaane.  

ART IST KUKU NU UT on festival, mis ehitab ennast iseenese kogemusele. Kui 2010. aastal koostasime kohaliku skeene subjektiivse uurimuse ning järgnevatel aastatel sidusime festivaliformaadi publiku unistustega, siis täna seisame korraldajatena silmitsi konkreetse küsimusega -kellele järgmised festivalid üle anda? Kellele pärandada kogutud teadmised ja aastate jooksul genereeritud platvorm? 

ART IST KUKU NU UT 2013 esitleb: 

Alustab KUKU NUNNU kuraatorikool!  Freestyle kuraatorikooli eesmärgiks on V. I. Lenini kuulsa slogani “Õppida! Õppida! Õppida!” kõrval ka “Tegutseda! Tegutseda! Tegutseda!” Festivalist saab sel aastal eksperiment, milles tavapärane korraldustoimkond ja noored-lootustandvad kunstiteadlased jõud ühendavad ning üheskoos 2013. aasta ART IST KUKU NU UTi leiutavad. 

Rael: “Kuraatoritöö on eelkõige praktika, mida saab õppida just nimelt projekte kureerides ja konkreetse näituse ning kunstnikega töötades. Raamatukogudes tuleb ka loomulikult istuda, kuid tihti on sellest vähe abi. Ikka learning-by-doing on meetodiks, mida ka KUKU NUNNU kuraatorikoolis tahame rakendada.” 

Tänavused KUKU NUNNUd ehk eksperimentaalse kuraatorikooli kasvandikud on: 

Tänavatel karastunud Marika Agu (s 1989) on lõpetanud Tartu Ülikooli semiootika ja kultuuriteooria eriala, hetkel õpib Eesti Kunstiakadeemia magistrantuuris kunstiteadust. Tegelenud varasemalt seinapõhise tänavakunsti uurimise ja näituste korraldamisega — “Eesti tänakunstnikud” Y-galeriis (2012) ning “Tänavakunsti memorabiilia” Tartu Loomemajanduskeskuses (2012). Kuulub Artishoki toimetusse (al 2012). 

Marika: “Näen kaasatust festivali korraldamisse väga hea võimalusena omandada teadmisi ja kogemusi kuraatoritööst ning ART IST KUKU NU UT kaasaegse kunsti festival pakub selleks head platvormi.”  

Vanim ja juba eelmisel aastal festivali teami kuulunud Triin Tulgiste (s 1987) on hetkel lõpetamas magistriõpinguid Tartu Ülikooli kunstiajaloo osakonnas. Töötab Nooruse galerii galeristina, toimetab Müürilehe kunstikülgi ning tegutseb vabakutselise kriitikuna. Varasemalt on teinud kaastööd Klassikaraadio saatele Kunstiministeerium. ART IST KUKU NU UTi raames vastutab Triin haridusprogrammide koordineerimise eest.

Triin: “Kuna Eestis on vajadus kuraatorite järele ja võimalused selleks õppida pöördvõrdelises suhtes, siis näen antud programmi eelkõige suurepärase võimalusena saada valdkonnas mingidki baasteadmised ning neid kohe ka rahvusvahelises kontekstis praktikas rakendada.”

Pesamuna Marie Vellevoog (s 1991) on lõpetanud Tartu Ülikooli kunstiajaloo eriala ning omandab käesoleval hetkel magistrikraadi Kunstiakadeemias kunstiteaduse erialal. Tegeleb 1990. aastate kunsti uurimisega ja kirjutab jooksvalt kunstikriitikat erinevatesse kohalikesse ja rahvusvahelistesse väljaannetesse. 

Marie: “Loodan projektis osalemisest saada väärtusliku kogemuse kuraatoritöö alal, mis võimaldaks sellel suunal edasi tegutseda ka tulevikus. Samuti usun, et projekt pakub olulist korraldamiskogemust ning aitab luua uusi kontakte.” 

Marika, Triinu, Kaisa, Marie ja Raeli koostöös kureeritud ART IST KUKU NU UT 2013 toimub septembris-oktoobris Tartus, Tartu kunstimuuseumis, Noorus galeriis ja Y-galeriis. 

Soovigem meile jõudu tööle ning kohtumiseni juba 5. septembril Tartus!

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht