artu Kõrgem Kunstikool osaleb Disainiöö näitustel

Piret Kaevats

Tartu Kõrgem Kunstikool osaleb Disainiöö näitustel erinevate eksponaatidega

Täna, 20. septembril avatavatel Disainiöö näitustel esitletakse Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) mööbli- ja tekstiiliosakonna tudengite ühisprojekti PINK ning mitmeid viimastel aastatel mööbliosakonnas ja nahadisaini osakonnas valminud diplomitöid.

PINK on pikaajaline projekt, mille sünni ja toimimise mõtteks on olnud koostöö. Koostöö erialade vahel, tudengite ja õppejõudude vahel, koostöö erinevate partneritega on andnud projektile suuna ning muutnud kogu protsessi põnevaks ja mitmekülgseks. Valminud 8 tooteprototüüpi on olnud varem esil Stockholmi Mööblimessil, Tartus TKK galeriis Noorus ja Helsinki Metropolia Rakenduskõrgkooli galeriis. Projekt on andnud tudengitele palju väärtuslikke kogemusi nii disainiprotsessis osalemise kui ka tööde tutvustuse vallas.
Projektis PINK osalevad TKK mööbli- ja tekstiiliosakonna tudengid Jaanus Paaver, Joonas Riisalu, Kadri Nutt, Kairi Lentsius, Kaisa Krusenberg, Kaisi Rosin, Kristi Haav, Kristina Allik, Kristjan Allik, Kätlin Lõbu, Mait Rätsep, Maria Sõber, Mario Kroon, Marju Nurk, Marko Siimann, Merike Neudorf, Sarah Kopli, Taavi Sööt, Tiina Ree. Projekti on juhendanud disainer Monika Järg ja sisearhitekt Jaak Roosi.

Disainiööl on tervik jagatud kahe näitusepaiga vahel – seitse prototüüpi on eksponeeritud Disainielevaatoris Eesti disaini valiknäitusel ning kaheksas prototüüp Arhitektuuri- ja Disainigaleriis BRUNO nominentide näitusel. Kairi Lentsiuse ja Joonas Riisalu pink TWINS on valitud BRUNO nominendiks disainiprojektide kategoorias. (Lisainfo http://www.edl.ee/konkurss#7/196) Disainiprojektide kategoorias on BRUNO nominendiks valitud ka nahadisaini osakonna selle aasta lõputöö – Sille Sikmanni kingakollektsioon (lisainfo http://www.edl.ee/konkurss#7/190).

Disainielevaatoris eksponeeritaval Eesti disaini näitusel on väljas ka mitmeid TKK mööbliosakonnas valminud lõputöid – Maria Rästa eelmise aasta lõputöö, mis on ETNO kaubamärgi all tootmises ning selle aasta lõpetajatest Mario Krooni keraamiline valgusti, kus uudsele vormile on peale kantud traditsioonilise portselanimaali mustrid. Samuti Kristina Alliku kasutajasõbralik, läbimõeldud ja funktsionaalne häll, kus erilist tähelepanu on pööratud kiikumise teraapilisele mõjule lapse selles vanuses. (Lisainfo http://www.disainioo.ee/et/sisu/lightthingsm.html)

Ühisprojektide traditsioon mööblidisaini valdkonnas jätkub TKK-s ka sel õppeaastal. Uue projekti esimeses workshopis saavad tekstiilitudengid ettevalmistuse digitaalsetel źakaartelgedel mööblikanga valmistamiseks, külalisena juhtis workshopi Tuomas Tiitinen Helsinki Metropolia Rakenduskõrgkoolist.

Projekti PINK on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.

Projektis PINK valminud toodete kataloogi saab vaadata siit: http://issuu.com/kadipuu/docs/bench_issuu

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht