Arvo Pärdi ja Veljo Tormise suurvormid ettekandel Rootsis

Tiina Mattisen

23. augustil algas Stockholmis Läänemere Muusikafestival, mille aukülalisteks on Eesti suured helimeistrid Arvo Pärt ja Veljo Tormis. Festival Stockholmi Berwaldhallenis ja teistes kontserdisaalides kestab kuni 2. septembrini. 

Igal aastal toimuv tippfestival on kõige ulatuslikum Läänemere maid hõlmav klassikalise muusika sündmus Rootsis. Seekordse festivali kõrgpunktiks on kuulutatud Arvo Pärdi „Aadama itku“ esmaettekanne Rootsis esmaspäeval, 30. augustil Gustaf Vasa kirikus kell 19.30 algaval kontserdil, festivali Eestile pühendatud päeval. Samal kontserdil tuleb ettekandmisele Pärdi teinegi teos – „Berliini missa“, ning Veljo Tormise „Reminiscentia“. Esitajateks on Stockholms Sinfonietta ja Läti Raadio Koor Tõnu Kaljuste juhatamisel.

Festivali aukülaliste Pärdi ja Tormise teoseid esitatakse Lätile pühendatud kontserdil  31. augustil Bergwaldhallenis. Siis on kavas Tormise „Läti burdoonlaulud“ ja Pärdi „…which was the son of“, esitajaks Läti Raadio Koor dirigendi Sigvards Klava juhatamisel.

Pika traditsiooniga festivali peakorraldajaks on Rootsi Raadio, kes toob kõik kontserdid kuulajateni otseülekannetes (täpsem info: www.balticseafestival.se).
Festivalikülalistele eksponeeritakse Berwaldhalleni kontserdisaalis ka Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Eesti Instituudi koostöös valminud rootsikeelset näitust “Klassikud”, mis annab põhjalikult illustreeritud ülevaate eesti muusika suurkujude ja tänavuste juubilaride Arvo Pärdi, Veljo Tormise ja Eino Tambergi elust ja loomingust.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht