Avatud EKA päev 2012 – vilistlaste kokkutulek 26. okt.

Solveig Jahnke

Kallid Eesti Kunstiakadeemia vilistlased – meie maa sool!
 
Olete väga oodatud Eesti Kunstiakadeemia (tema eelkäijate Riigi Kunsttööstuskool, Riigi Tarbe- ja Kujutava Kunsti Kool, Riigi Kõrgem Kunstikool, Jaan Koorti nimeline Riigi Rakenduskunsti Kool, ENSV Tallinna Riiklik Tarbekunsti Instituut, Eesti NSV Riiklik Kunstiinstituut (ERKI), Tallinna Kunstiülikool) aastapäeva puhul toimuvale vilistlaste kokkutulekule!
 
Kokkutulek toimub reedel, 26. oktoobril alates kell 17.00 Rüütelkonna hoones, Kiriku plats 1, kus hetkel tegutseb EKA Vabade kunstide teaduskond ning toimuvad üldteooria loengud.
 
Tänavu on kavas taaskord töötoad, loengud ja vestlusringid.  Loodame, et krokii ja vormituba, mis osutusid ülimenukaks möödunud aastal, saavad ka tänavu teoks.
Kella 18–20 on kavas loengud vilistlastelt ja õppejõududelt ning õhtul on avatud Nostalgia nurk, kus taaselustatakse vana maja meeleolu, keldriruumides avatud Jututuba.  EKA Päeval saab osta ka EKA kirjastuse väljaandeid, EKA sümboolikaga meeneid jm.  Varugem kaasa sularaha!
 
Üritus on planeeritud südaööni.
 
26. oktoobril ehk sama päeva esimeses pooles toimub ka EKA avatud uste päev sisseastujatele ja koostööpartneritele, osakondades on väljapanekud tudengite töödest ja ettevõtetele loodud disainilahendustest, toimuvad erialatutvustused jmt.  Ka sinna on oodatud meie vilistlased, kes kaaluvad edasiõppimisvõimalusi nii endale kui järeltulijatele või soovivad end kurssi viia EKAs toimuvaga.  Hommikul alates kella 9.00 on võimalik tulla vabakuulajaks loengutesse, külastada erialaosakondi ja EKA EXPOt Disainiteaduskonna hoones Estonia pst 7/Teatri väljak 1 ruumis 265. Olete väga oodatud.
 
Avatud EKA Päeval on avatud kõik hooned Kiriku plats 1 (Vabad kunstid), Estonia pst 7/Teatri väljak 1, Suur-Kloostri 11 ja 11a (Kunstikultuur ja sisearhitektuur- ja mööblidisain), Raja 11a (skulptuur ja installatsioon), Gonsiori 9 (Avatud Akadeemia, stsenograafia), Pikk 20 (Arhitektuur).
 
Täpsem info veel lähiajal, kuid palun broneerige kuupäev oma tihedates kalendrites!  Samuti palun levitada teadet oma kursusekaaslaste ja ülikoolikaaslaste seas!
 
Ja viimaks, võtke veel aega ning täitke EKA vilistlaste küsimustik siin lingil EKA vilistlase ankeet
 
AVATUD EKA PÄEVA ÜLDKAVA
9:00–19:00 EKA loengud ja tunnid külastajatele avatud
10:00–20:00 Infopunktid avatud Estonia pst 7/Teatri väljak 1 ja Kiriku plast 1 hoonetes
12:00–14:00 Supp ja pirukas Kiriku plats 1 hoones
14:00 EKA tutvustus ja EKA EXPO avamine Estonia pst 7/Teatri väljak 1 ruumis 265
17:00 Joonistamise töötuba “Figuraal A(BS)traktsioon” Kiriku plats 1 hoones, ruum 208, juhendavad Maiu Rõõmus ja Maria-Kristiina Ulas
17:00 Vormituba, Kiriku plats 1, ruum täpsustub, juhendab skulptuuri õppetool
18:00–20:00 Loengud EKA vilistlastelt ja õppejõududelt, Kiriku plats 1, suur saal, (esinevad em.prof Jaak Kangilaski jt)
20:00–00:00 Disko, korraldavad moedisaini vilistlane Anne Metsis, graafilise disaini tudeng Martin Veisman ehk DJ Mowka
 
Osakondades avatud väljapanekud tudengite töödest ja projektidest.  Kiriku plats 1 hoones toimub EKA vana maja fotode näitusmüük.
 
Avatud EKA Päeva programmiga ja tunniplaaniga saab tutvuda veebilehel avatudeka.artun.ee , info täieneb pidevalt, külastage sageli.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht