Baltic Pitching Forum ootab avaldusi

Airi Ilisson-Cruz

11. ja 12. oktoobril Vilniuses toimuv Baltic Pitching Forum keskendub regiooni andekamatele filmitegijatele ning lähitulevikus linastuvatele filmiprojektidele.

Foorum kujutab endast filmitööstuse sündmust, mille eesmärgiks on edendada Eesti, Läti ja Leedu lühifilmi projektide tuntust Euroopa turul, samal ajal propageerides Balti regiooni ning filmitegijaid. „Varem ei ole olnud taolisi Balti lühifilmidele ning filmitegijate ideedele keskendunud sündmusi,“ märkis  Vilnius Film Shorts eestvedaja Rimantė Daugėlaitė.  „On oluline luua selline keskkond filmitegijatele ja valdkonna professionaalidele, kus tekib võimalus koostööks ja loodetavasti ka headesse ideedesse investeerimiseks.“

Foorum koosneb ühepäevasest pitching`u koolitusest ja teisel päeval valitud projektide presenteerimisest. Samal ajal toimuvad ka üks-ühele kohtumised Euroopa filmiprofessionaalidega. Esimesel päeval omandatakse oskusi, mis aitavad kaasa eduka idee presenteerimise ettevalmistamisele ja esitamisele. Teine päev keskendub valitud projektide ettekannetele seitsmepealise rahvusvahelise žürii ees. Peale presentatsioone saavad alguse osalejate ja filmiprofessionaalide kohtumised.

Baltic Pitching Forum´ile on oodatud Eestis, Lätis ja Leedus tegutsevad režissöörid ja/või produtsendid, kellel on ette näidata vähemalt üks lõpetatud lühifilm ning, kes nüüd arendavad oma järgmist rahvusvahelisele publikule suunatud maksimaalselt 30 minuti pikkust lühifilmi. Komisjon valib välja üheksa lühifilmi projekti, kolm igast osalevast riigist. Igast valitud projektist kutsutakse Vilniusesse koolitusele ning oma ideed presenteerima maksimaalselt kaks esindajat. Mittevalitud projektide esitajatel on võimalus osaleda presentatsioonidel vaatlejana.

Avalduste esitamise tähtaeg on 6. september ning kõik osalemise tingimused on kättesaadaval aadressil http://filmshorts.lt/en/baltic-pitching-forum/.

Parim lühifilmi projekt auhinnatakse reisiga Euroopa lühifilmi kaastootmise foorumile Euro Connection, mis toimub 39. Clermont-Ferrand Rahvusvahelise Lühifilmide Festivali raames 5.-6. veebruarini 2014.

Foorumit korraldavad Leedu Lühifilmide Agentuur „Lithuanian Shorts”, Riia Rahvusvahelise Lühifilmide Festival 2ANNAS ning Tudengi-ja Lühifilmide Festival Sleepwalkers Eestist, et tuua ühte kohta kokku Baltimaade filmitegijad esitama oma uusi projekte, jagama teadmisi, vahetama kogemusi, arendama ideid ja kontakte ning võtma sõna kõigile olulistel teemadel. Sündmus annab filmitegijatele võimaluse näidata ennast parimast küljest Euroopa produtsentidele, telekanalite ja filmifondide esindajatele, festivalide programmijuhtidele ning levitajatele.

„Üks foorumi eesmärke on edendada suhtlust, koostööd ja kaastootmist lühifilmitegijate vahel nii Baltimaades kui Euroopas,“ ütles Daugėlaitė. „Baltimaade regioonis on palju andekaid filmitegijaid. See on foorumi ülesanne tagada, et talent saaks märgatud ning tunnustatud. Ootan huviga esitatavate projektide laekumist ning võimalust näidata, mida Eesti, Läti ja Leedu filmitegijad suudavad.“

Eesti poolt osalevad foorumil Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakoolis õppinud filmiüliõpilased.

Nordic Culture Point ja MEDIA Desk Leedu poolt toetatud Baltic Pitching Forum  toimub 11. ja 12. oktoobril 2013 8. Rahvusvahelise Lühifilmide Festivali „Vilnius Film Shorts” raames Vilniuses Leedus.

Leedu Lühifilmide Agentuur LITHUANIAN SHORTS (Leedu)
Riia Rahvusvaheline Lühifilmide Festival 2ANNAS (Läti)
Rahvusvaheline Tudengi- ja Lühifilmide Festival SLEEPWALKERS (Eesti)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht