Cityscape esitleb: “Linna kohal”

"Linna kohal" avamine Tallinna Linnagaleriis neljapäeval, 2. septembril kell 18.00. Näitus on avatud 03.09-19.09. Näitusel osalevad: Anu Vahtra — Tallinna Kunstihoone, Johnson & Johnson — Postimaja, Timo Toots — Lennujaam, Claudia Doms ja Mikk Heinsoo — Saku Suurhall, Urmo Mets — Vanemuine, Marit Ilison — Telliskivi Loomelinnak, kuraatorid: Kadri Klementi ja Helis Heiter.

Kuut erinevat valdkonda esindava kaheksa kunstniku ja disaineri jalge ja uurimise all on igapäevase elu kohal laiuv poolmetsik-poolavastamata territoorium ehk katusemaastikud.
 
Katusepinna kasutuselevõtt on maailmas juba aastaid aktuaalne teema, samas kui Eestisse jõuavad sellest vaid mõned raugevad võnked. Ruumipuudust, mis meid uute maade avastamisele kannustaks, me ei tunne. Ometi moodustavad katused olulise osa linna pindalast, peaaegu et teise sama suure linna maapealse kukil.
 
Katusepinna kasutuselevõtt ei tähenda tingimata katuseaia rajamist. See tähendab nii katuse osa teadvustamist linnakeskkonna probleemide – näiteks kuumasaarte, energiakao, tormidest tingitud sadeveekanalisatsiooni ülekoormatuse, õhusaaste – leevendamises või vastupidi, võimendamises, kui ka läbimõeldud viiendat fassaadi, linna keskel asuvat ligipääsmatut või -pääsetavat saarekest.
 
Näitus „Linna kohal“ ei paku vastuseid küsimustele, mida ei ole veel küsitudki. „Linna kohal“ on ekspeditsioon teise, kaardistamata linna meie peade kohal, väljapanek sealt toodust ja sinna viidust.
 
Videodokumentatsioon: Karl-Erik Leik; Graafiline disain: Indrek Sirkel, Fotod: Sigrid Viir

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht