D äss ja portree muusika ja maalikunst

Narva Muuseum

Neljapäeval, 25. oktoobril, kell 18.00 toimub Narva Muuseumi kunstigalerii suures saalis imeline d˛ässkontsert Boriss Par ini juhatusel, samas esitletakse ka 18.-21. sajandi portreid Narva muuseumi kunstikogust.
 
Tegemist on „Kunstide risttee“ sarja 28. kontsertiga, mida toetab Eesti Kultuurkapital. Käesoleva loomingulise kohtumise eesmärgiks on ühendada erinevaid kunstiliike ja jälgida, kuidas muusika ja kunst täiendavad üksteist ja aitavad teineteisel avaneda uutes ja imelistes suundades.
 
Seekordne kontsert-esitlus kannab nime „D˛äss ja portree“, mille loomingulise „uurimuse“ objektiks on inimene, kui kindla aja kultuuri ja traditsiooni kandja. Portree tegelase iseloomu  avatakse mitte ainult kunstiteadlase, vaid ka muusika abil. Narva Muusikakooli õpetaja Boriss Par in ja tema õpilased esitavad klassikute interpretatsioone saksofonil ja klaveril.
 
Boriss Par in on Narva muusik, õpetaja, noorte muusikute ansamblite (1980. aastate populaarse  vokaal-instrumentaalansambli „Venets“, muusikakooli orkestri „Little-band“, solistide rühma „Narva Jazz-band“) asutaja ja direktor.
 
Muusikute ja kunstiteadlase ühisprojekt on huvitav katse näitamaks, kuidas on võimalik ühendada muusikat ja maalikunsti. Siin saavad maalid taustaks muusika ja muusika illustreerib maalidel väljendatud tundeid.
 
INFO: Elena Sokhrannova, Narva Muuseumi programmijuht-giid, tel 35 92 151, elena.sokhrannova@narvamuuseum.ee

http://www.narvamuuseum.ee/?next=pressiteated&id=1202&menu=menu_kula

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht