„Demodictus“ näitus Haapsalu Linnagaleriis

Agur Kruusing

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tähelepanu! Olete oodatud kunstnikerühmituse „Demodictus“ näituse avaüritusele kolmapäeval, 06.03 kell 17.00.

Avamisel esinevad: Priidik Hallas, Taavi Tulev ja Meister Jaan

Näitus jääb avatuks kuni 07.04

Mari Prekup ja Ott Pilipenko.

Taavi Tulev, Priidik Hallas, James Connor, Märt Vaidla.

Demodictus on platvorm, mille kaudu luuakse erinevaid kunstiobjekte, mida tutvustavad Mari Prekup ja Ott Pilipenko. Muusikaliselt lööb kaasa Taavi Tulev, kirjanikuna Priidik Hallas, metallurgina Märt Vaidla, elektroonikuna James Connor.

Projekt sai alguse 2008. aastal ning on saanud inspiratsiooni Notke Surmatantsust ja viisist kuidas identsete objektide/mõistete tähendus muutub, kui vahetada taustsüsteemi, kaotades oma esialgse mõtte ja korjates tee peal üles ootamatud konnotatsioone ning leides hoopis uusi tähendusi. See on jätkuv otsing leidmaks ühtset võimalikult muutumatut mõistet, et liikuda eri kultuuride vahel.

Demodictuse esitletav väljaastumine räägib surmast eri kultuuride kontekstis. Lääne maailm ja islami maad – meie ja teised. Kas ja kellele kuulub surm? Kelle käes on võim seda edasi lükata, kelle käes võim kontrollida surmaga seotud tabusid?

Läbi eksperimentide püüab Demodictus need küsimused publiku jaoks päevakorda tuua. Mängu kaudu võidame surmahirmu ja -häbi.

Projekt koosneb erinevatest objektidest, mille hulka kuuluvad ka näiteks vanad hauaristid. Näituse kontekstis on rist Lääne maailma ehk kristlikku maailma tähistav sümbol. Sellega seoses eksisteerib tugev tabutunne ka nende eestlaste hulgas, kelle isiklik religioosne taust on õhuke. Ristid, nagu ka fakt, et installatsioonid on interaktiivsed, võiksid olla katalüsaatoriks lõpu või mitte-lõpu adumisele auditooriumis.

Kunstnikud tänavad kõiki, kes näituse sünnile kaasa aitasid: Sandra Jõgeva, Kiwa, Sander Põldsaar, Jesper Saron, Erik Alalooga, Eleriin Ello, Külliki Tõnisson, Hardo Aasmäe, Dr. Esc, Terje Rink, Asso Admann, Aet Admann, Elvo Admann, Igor Prekup, Toomas Kuusing, Andrei Pilipenko, Radu Prekup, Paul Gustave Doré, Bernt Notke, Elin Kard ja Agur Kruusing.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht