Dominique Moïsi „Emotsioonide geopoliitika“ nüüd eesti keeles!

Maarja Toots

Eile jõudis raamatupoodidesse rahvusvaheliste suhete tippanalüütiku Dominique Moïsi laineid löönud teos „Emotsioonide geopoliitika“, mille on eesti keelde tõlkinud Martin Kala. Raamatu väljaandjaks on Eesti Päevalehe kirjastus koostöös Avatud Eesti Fondiga. Unikaalse lähenemisega tähelepanu pälvinud raamatu autor tuleb 20.aprillil ka Eestisse, et osaleda peaesinejana XV Avatud Ühiskonna Foorumil.

Erinevalt tavaks saanud käsitlustest, mis selgitavad maailma sündmusi kultuurierinevuste kaudu, tõestab „Emotsioonide geopoliitika“ veenvalt, et rahvusvahelisi konflikte tekitavad pigem emotsioonid: hirm, lootus ja alandus. Kui Samuel Huntington kõneles oma klassikaks saanud teoses tsivilisatsioonide kokkupõrkest, siis Moïsi sõnul vormib maailma pigem “emotsioonide kokkupõrge”, mida tõukab tagant hirm erinevuste ees.

Dominique Moïsi on Prantsusmaa välispoliitika instituudi (IFRI) asutaja ning vanemnõunik, kvartalikirja Politique Etrangère peatoimetaja ja Financial Timesi ning The New York Timesi kolumnist. Tema Project Syndicate’i artiklid ilmuvad kord kuus eri väljaannetes üle kogu maailma. Ta on ühtlasi Euroopa välissuhete nõukogu (ECFR) liige ja külalisprofessor Harvardi ülikoolis. 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht