Eesti Ajaloomuuseum algatas kogumisaktsiooni Saksa okupatsiooni teemal

Eesti Ajaloomuuseum valmistab ette mahukat näitust Saksa okupatsioonist Eestis. Ekspositsioon avatakse 2014. aasta detsembris ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksis Tallinnas, kus nüüdisaegseks muuseumikeskkonnaks korrastatakse endine suvemõisa kõrvalhoone.  

Natsi-Saksamaa okupeeris Eesti Vabariigi Teise maailmasõja käigus aastatel 1941-1944. Saksa okupatsioon Eestis ei kestnud kaua, kuid on jätnud ajaloomällu palju selle perioodiga seonduvat. Kahjuks on muuseumide kogudesse jõudnud küllaltki vähe esemeid ja teisi selle perioodi materjale. Eriti asju, mis puudutavad argielu ja võimusuhteid. Seetõttu ootame kõigi abi ajaloomuuseumi kogude täiendamisel selle ajajärgu materjalidega.

Eesti Ajaloomuuseumi näitusele ning kogudesse on oodatud mitmesugused esemed, fotod, plakatid ja mälestused, mis pärinevad Saksa okupatsiooni ajast. Kogume nii võimu, repressioonide, holokausti ja sõjaga seotud materjali kui ka argielus kasutatud esemeid ja olmet kajastavaid fotosid. Näiteks otsime selliseid esemeid nagu vändaga õhutõrjesireen, Teise maailmasõja ajal Eestis kasutatud jalg- või mootorratas, lippe ja vappe, tänavate- ja asutuste silte, plakateid, lendlehti, mundreid, kiivreid, aga ka sukki ja šokolaadiümbriseid, mis vahetuskaubana olid laialt levinud. Oleme huvitatud sel perioodil ise valmistatud esemetest nagu rõivad, jalatsid, tööriistad jmt. Muuseumi jaoks on oluline, et iga eseme või foto kohta oleks teada võimalikult palju infot: valmistamise ja kasutamise koht ning aeg, lood ja legendid, mida mäletatakse.
 
Juhul, kui te ei soovi oma esemeid, fotosid ja teisi materjale muuseumile annetada, palume siiski võimalust need näitusele laenutada või luba valmistada nendest koopiad.
 
Palume ühendust võtta olemasoleva materjali jagamiseks ekspositsiooni eestvedaja Laura Kipperiga. Annetajaile on tänuks priipääse Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoonesse, Maarjamäe lossi ja muidugi uuele näitusele!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht