Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss ja Suurgildi hoone on 20. augustil avatud

Reti Meema

Taasiseseisvumispäeval ootab Eesti Ajaloomuuseum kõiki külla tutvuma Eesti riigi ajalooga. MAARJAMÄE LOSSIS  (Pirita tee 56, Tallinn) on avatud pidupäevale kohased näitused: Eesti Vabariigi ajaloost kõnelev mastaapne näitus “Iseolemise tahe" ja vastavatud rändnäitus "Meie inimesed", mis võrdleb erinevate ühiskonnaliikmete näitel Eesti ühiskonda 1930. aastatel ja tänapäeval. Lisaks ootame kõiki nautima meeleolukat külalisnäitust Soomest - "Stiilne daam. Lady Ostapecki rõivad ja portreed Ameerikast". Avatud on ka äratundmisrõõmu ja uusi teadmisi pakkuv Eesti Filmimuuseumi näitus "Siin me oleme. Eesti filmi esimene sajand".

Muuseumi peahoone taga asub aga kümmekond nõukogudeaegset ideoloogilist monumenti, millest lähiaastatel kujuneb väliekspositsioon.

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss ja kohvik on avatud kell 10-17. Sissepääs muuseumipiletiga.

SUURGILDI HOONES (Pikk 17, Tallinn) on avatud püsinäitus “VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu”, mis aitab mõista Eestis elanud inimeste erakordsust ning tutvustab meid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Lisaks ootab külastajaid koostöös Muinsuskaitseametiga valminud näitus “Pärandatud maastikud. Nõukogude aja militaarsed jäljed Saaremaal”, mis tutvustab suuremaid militaarobjekte ja nende tänast seisu Saaremaal.
Lastele pakub mängulusti muuseumi siseõu.

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone on avatud kell 10-18. Sissepääs muuseumipiletiga. Avatud on Börsi käigus asuv Eesti Ajaloomuuseumi Muuseumipood.

Eesti Ajaloomuuseumi rändnäitus “Meie inimesed”

Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis (Pirita tee 56, Tallinn) on alates 17. augustist 2013 avatud Eesti Vabariigi 95. sünniaasta raames valminud rändnäitus „Meie inimesed“.

Kas teadsite, et aastal 1937 väljus Tallinna lennujaamast ainult kaks rahvusvahelist lennuliini?
Või et aastal 2011 tehti Eesti telefonivõrkudes 1 955 120 000 telefonikõnet?

Tänavu oleme juba tähistanud kahte olulist sündmust Eesti omariikluse ajaloos. 24. veebruaril möödus 95 aastat Eesti Vabariigi sünnist ja 27. märts oli ühe arvutuse kohaselt päev, mil tänapäeva Eesti iseseisvusaeg sai pikemaks kahe maailmasõja vahelise Eesti Vabariigi kestusest. See äratas tavapärasest suurema huvi Eesti ajaloo vastu 1920. ja 1930. aastatel. Nüüd, vahetult enne 20. augustit, mil peame taasiseseisvumispäeva, avab Eesti Ajaloomuuseum Maarjamäe lossis rändnäituse „Meie inimesed“.

Näitus „Meie inimesed” pakub võimaluse võrrelda tänapäeva ja 1930. aastate Eesti ühiskonda, tuues välja kaheksa koondportreed erinevatest ühiskonnaliikmetest kõnealustel ajajärkudel. Näitus põhineb valdavalt Eestis 1934. ja 2011. aastal läbi viidud rahvaloenduste arvandmetel, mida näitusekülastaja saab ise kõrvutada ning selle põhjal hinnata, missuguseks on Eesti Vabariik võrreldes oma algusaegadega muutunud. Kas tegemist on muutustega paremuse või halvemuse suunas või lihtsalt muutustega, see jääb juba iga vaataja enese otsustada.

Rändnäitusel „Meie inimesed“ kohtuvad sõdadevahelise perioodi ja praeguse Eesti inimesed kaardipakist inspireeritud pannoodel. Kaht erinevat ajastut iseloomustavad faktid on vaatajani toodud mängulise infograafika abil, mis muudab võrdleva andmestiku kergesti jälgitavaks ja lõbusaks.

Tule ja vaata, missugused olud on kujundanud meie inimesi 1930. aastatel ning kas ja kui palju see erineb Eesti ühiskonnast tänasel päeval!

Näitus „Meie inimesed“ on Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis avatud 17. augustist 15. septembrini 2013. Maarjamäe loss on lahti K-P kell 10-17.
NB! Muuseum on avatud ka 20. augustil kell 10-17!

Näituse meeskond:
Kuraator: Hiljar Tammela
Töögrupp: Inge Laurik-Teder, Tõnis Liibek, Herke Vaarmann
Kujundus: Identity
Keeletoimetajad: Külliki Kuusk, Hille Saluäär
Tõlge inglise keelde: Luisa Tõlkebüroo, Refiner Translations

Täname: Oliver Jakobson, Arvo Jõesalu, Hanna-Liis Kaarlõp-Nani, Eve Kubi, Tiina Kõrtsini, Peeter Langovits, Olev Liivik, Reeli Liivik, Vahur Lõhmus, Pille Lõvend, Maria Maamets, Peeter Maamets, Kristel Maasikmets, Raul Mee, Janno Roos, Merilis Roosalu, Madis Targamaa, Kaupo Uukivi, Viljar Varimaa, Eesti Kaitsevägi, Õhtuleht, Äripäev.

Näitust toetab Eesti Kultuurkapital.

Rändnäituse „Meie inimesed“ järgmine peatuspaik on Narva Muuseum. Seal on näitus  avatud 17. septembrist – 17. novembrini 2013.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht