Eesti arhitektuur vallutab Budapesti Arhitektuurikeskuse

Eesti Instituut

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Homme, 7. mail avatakse Budapesti Arhitektuurikeskuses FUGA kolm üksteisele põnevat kontrasti loovat Eesti-teemalist näitust.

„Buum/Ruum. Uus Eesti Arhitektuur“ tutvustab valikut 1990. aastate teisel poolel alanud ehitusbuumi silmapaistvamatest viljadest. „Agulist arhitektuurini. Tallinna puitmajad“ jutustab pealinna puitarhitektuuri minevikust ja olevikust. Eve Kiileri isikunäitus „Kohtumispaik – Mere puiestee 20“ jäädvustab aga Tallinna linnahalli melanhoolset lagunemist.

Eesti Arhitektide Liidu näitus „Buum/Ruum. Uus Eesti Arhitektuur” tutvustab ligi sadat objekti eramutest muuseumideni. Arhitektuurse mõtte lennukuse ja teostuse kvaliteedi kõrval peeti oluliseks ka sotsiaalset ja ruumilist konteksti. Näitust on varem eksponeeritud Londonis, Helsingis, Moskvas, Berliinis, Glasgow’s ja Sofias. Näitusele lisaks peab arhitekt ja kunstikriitik Andri Ksenofontov 8. mail loengu kaasaegse Eesti arhitektuuri suundadest.

Eesti Arhitektuurimuuseumi näitus „Agulist arhitektuurini. Tallinna puitmajad“ pakub esimese põhjaliku sissevaate Tallinna puitarhitektuuri mitmekülgsesse minevikku ja tänapäeva ning näitab puitagulite maine paranemist viimaste kümnendite jooksul.

Eve Kiileri fotonäituse „Kohtumispaik – Mere puiestee 20“ uurimisobjekt on linnahall. 1980ndatel esile tõstetud hoone suurejoonelisus, funktsionaalsus ja ratsionaalsus on asendunud kinnisvara arendust takistava tülika hoone kuvandiga. Kiiler keskendub keskkonnale truuks jäänud inimestele ja vahetunud põlvkondadele, kes on linnahalli ümbruse valinud kogunemis- ja kohtumispaigaks.

Budapesti Arhitektuurikeskus FUGA asutati Budapesti Arhitektide Koja algatusel aastal 2009. FUGA tähtsustab arhitektuuri kultuuri lahutamatu osana. Sellest põhimõttest lähtuvalt tehakse FUGA-s ruumi peale erilise tähtsusega arhitektuuri ka paljudele muudele kunstialadele: möödunud aastal toimus siin muuhulgas Veneetsia biennaalil Eestit esindava Dénes Kalev Farkasi isikunäitus. Budapesti Arhitektuurikeskuse hoones töötab ka FUGA kultuuriraadio.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht