Eesti Instituudi uue direktorina alustas aprillist Karlo Funk

Eesti Instituut

„Säilitades Eesti Instituudi traditsiooniliselt tugevaid tegevusi väljaspool ja arendades edasi uusi digitaalseid kultuurikanaleid Eestis soovime paremini sidustada erinevaid kunstivaldkondi. Otsime ka uusi kokkupuutepunkte ühiskonna ja majandusega laiemalt. Kasvavale Eesti kogukonnale väljaspool tuleb pakkuda rohkem tuge keele ja identiteedi hoidmisel,“ selgitab Funk.

Karlo Funk (sünd. 1971) on õppinud Tartu Ülikoolis  ajalugu ja filosoofiat; olnud varem tegev kultuuriajakirjanikuna (ajalehtedes „Noorte Hääl / Päevaleht“ ja „Eesti Ekspress“) ja töötanud reklaaminduses.  Viimased 12 aastat pühendas Funk Eesti filmielu edendamisele, töötades 2013.a. märtsini Eesti Filmi Sihtasutuses peaeksperdina ja esindades mh Eesti filmindust Euroopa Nõukogu kaastootmisfondis Eurimages. Osalenud rahvusvahelistes žüriides Stockholmi, Lübecki, Tallinna Pimedate Ööde ja Hamburgi filmifestivalidel.

Karlo Fungi sulest on ilmunud enam kui 200 arvustust ja artiklit filmist, popmuusikast, teatrist, kujutavast kunstist, kirjandusest ja filosoofiast. Enamik kaastöid on olnud päevalehtedele ja ajakirjadele „Teater. Muusika. Kino“, „Looming“ ja  „Vikerkaar“, aga nt ka hiljuti Jaapanis ilmunud Eesti-teemalisele raamatule.

Oma eesmärkidest tõstab Karlo Funk esile soovi elavdada instituudi Eesti-sisest tegevust ja tuua Eesti kultuuri rahvusvahelisse tutvustamisse rohkem päevakajalisust. Ta peab oluliseks jätkata kultuuriportaali  kultuur.info ja veebientsüklopeedia www.estonica.org arendamist.

Eesti Instituudi ülesanne on levitada teadmisi Eesti ühiskonna ja kultuuri kohta teistes maades, edendada kultuuri- ja haridussidemeid ning toetada eesti keele ja kultuuri õpetamist väljaspool Eestit. Instituudil on esindused Helsingis ja Budapestis, instituut koordineerib eesti keele ja kultuuri lektorite töötamist välisülikoolides.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht