Eesti Kontserdi 2012/2013 hooaja piletite soodusmüük 10. septembril kell 12 Estonia kontserdisaalis

Lauri Aav

Juba aastaid on septembri alul üks päev, mil järjekord Estonia kontserdisaali ukse taha hakkab moodustuma juba hommikul kell 9. Keskpäevaks, piletimüügikassade avamise hetkeks on sajad muusikasõbrad ukse taga valmis – Eesti Kontserdi hooaja algust tähistav traditsiooniline soodusmüük võib alata!

“Ilusa muusika päev” ei ole aga ainult soodsate piletiostude jaoks. Pool tundi enne kassade avamist, kell 11.30 avab päeva uus täht puhkpillimuusika taevas – Brassical. Kohaletulnuile lausub tervitussõnad Eesti Kontserdi produtsent Neeme Punder ning muusikalise viktoriini käigus jõuavad algava hooaja ihaldatuimad piletid auhindadena nupukamateni juba enne ametlikku kassade avamist.

Kell 12 avanevates kassades on müügil “Lõunamuusika” passid ning üksikpiletid, lisaks on paljude algava hooaja kontsertide piletid tavahinnast kuni 30% soodsamad. Soodushindadega pileteid saab soetada Eesti Kontserdi kassades Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis veel terve nädala jooksul – kuni 16. septembrini.

Päev jätkub kell 12.30 suures saalis algava maratonkontserdiga, kus publiku ette astuvad Eesti Rahvusmeeskoor, René Soom ja Priit Volmer Rahvusooperist Estonia, Voldemar Kuslap, Tiit Kiik (orel) ning oma 40 aasta juubelit tähistava Hortus Musicuse vähendatud koosseis. Lisaks on kogu päeva jooksul palju üllatusi ja sooduspakkumisi Eesti Kontserdi headelt koostööpartneritelt.

Eesti Kontsert avab oma kontserdihooaja tänavu igas kontserdimajas erineva kontserdiga. Alustab Vanemuise kontserdimaja, kus 14. septembril tuleb ettekandele Antonin Dvořáki suurteos “Stabat mater”. Et suurteos nõuab suurt koosseisu, on laval Vanemuise sümfooniaorkester, Vanemuise ooperikoor ja Tartu Noortekoor, solistid Magdalena Risberg ja Katarina Giotas Rootsist, tenor Seok Be Ha Koreast ning bass Krisjanis Norvelis Läti Rahvusooperist, dirigent Paul Mägi. Sama kavaga kontsert toimub päev hiljem, laupäeval, 15. septembril Estonia kontserdisaalis.

Algava hooaja üks maamärke on kindlasti Hortus Musicuse juubel. 40 aastat ühist musitseerimist on Hortuse liikmetele selgeks teinud lihtsa tõe: muusika on armastuse hääl! Sellise pealkirjaga juubelikontserdid toimuvad K 19. septembril Jõhvi kontserdimajas, N 20. septembril Vanemuise kontserdimajas, R 21. septembril Pärnu kontserdimajas ning Eesti Kontserdi hooaja avakontserdina L 22. septembril kell 19 Estonia kontserdisaalis, kuhu on kutsutud kõik, kes aastate jooksul Hortus Musicusega seotud olnud.

Pärnu kontserdimaja avab oma hooaja 28. septembril Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kaasabil. ERSOt dirigeerib Olari Elts, solistiks sopran Eri Nakamura Jaapanist ning kavas prantslaste Claude Debussy ja Maurice Raveli looming. Sama kontsert toimub päev varem 27. septembril Estonia kontserdisaalis.

Viimasena avab ametliku kontserdihooaja Jõhvi kontserdimaja, tehes seda erakordselt suurejooneliselt. Lavale astub üks kolmest tänavusest külalisorkestrist – Novosibirski Sümfooniaorkester. Dirigent Arnold Katzi 1956. aastal asutatud orkester on andnud oma 55 tegevusaasta jooksul üle 5000 kontserdi ning osalenud arvukatel turneedel välisriikides ning loomulikult kõikjal Venemaal. Orkestri kunstiline juht ja peadirigent Gintaras Rinkevičius on üks rahvusvaheliselt tuntumaid leedu muusikuid, rahvusvahelise Herbert von Karajani fondi dirigentide konkursi võitja, kes seisnud enamiku maailma tipporkestrite ees. Solist on Lukas Geniušas klaveril ning kavas Sergei Rahmaninovi looming.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht