Eesti korraldab rahvusvahelise linnaruumi- ja tänavakunstifestivali Helsingis

Jenni Kavén

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Instituudi eestvõttel toimub 12. juunil kell 12-20 Helsingis Suvilahti kultuuritehase piirkonnas rahvusvaheline linnaruumi- ja tänavakunstifestival „Prosessifestivaali“, mis toob kokku tänavakunstimeistrid Eestist, Soomest, Rootsist, Prantsusmaalt, Saksamaalt ja Suurbritanniast.

Eestit esindavad festivalil Multistab ehk Signor Sick, Karma ja Pheriskoop, Lé 60 ehk Ryrerei ja Oby, Uku Sepsivart ningMinaJaLydia. Soomet esindavad Egs, Frank & Japhy, JussiTwoSeven ja Pallo. Kaugemalt sõidavad kohale Nug (SWE), 2Shy(FRA), Petro (UK) ja Flying Förtress (GER).

Festival on mõeldud neile, kes tunnevad huvi värvilise tänavakunsti vastu ning tahaks linnaruumi hubasemaks ja huvitavamaks muuta. Festival toimub Suvilahtis, mis on Helsingi kõige kiiremini arenev linnaosa. Seal asub ka Eesti Maja.

Festivali suurim projekt on rahvusvaheline näitus „Prosessi“ (Protsess), kus kunstnikud katavad vana tehasehoone siseseinad grafitiga. Näitus jääb avatuks 20. juunini.

Lisaks avatakse tänavafoto- ja koomiksinäitus, toimuvad tänavamuusikute etteasted, ingliskeelne Artist Talk ja palju muud. Avatud on tänavakunstitöötoad ning grafiti- ja teatesein, kuhu festivalikülalised saavad oma grafiti joonistada või sõnumi jätta.

Plaate keerutavad festivalil Eesti hiphop ansambli „5Loops“ MC-d ja DJ-d. Festivali raames toimub ka tänavakunsti oksjon, millest saadav tulu läheb noorte kunstikasvatuseks.

Kogu programmiga saab tutvuda:

http://www.viro-instituutti.fi/prosessi/ (avaneb 27. mail)

http://www.facebook.com/prosessi/

Festivali lõpetab festivaliklubi, mis asub Suvilahtist viieminutilise jalutuskäigu kaugusel klubis ”Kuudes linja”. Klubiõhtul esinevad Eesti ja Soome muusikud ja MC-d: 5Loops (EST), DVPH ehk Dragan Volta ja Põhjamaade Hirm (EST) ning Kemmuru (FIN).

Festivali peakorraldaja on Eesti Instituudi Soome esindus.

Festivali koostööparterid ja toetajad: Eesti Maja, Funk On, Helsingi linna noorsootöökeskus, Helsingi päev, H2T Festival / Myötätuulessa hange, Laitilan Wirvoitusjuomatehdas, Magito, Make Your Mark GALLERY/GARAGE, Narrin nuoret, Nordic-Baltic Mobility Program Culture, noortekeskus Happi, Oranssi, Pinksiklubi, Soome Lavacenter, Soome Eesti-seltside Liit, Suvilahti, Helsingi taaskasutuskeskus, restoran Lämpö, Tuglase Selts, Enterprise Estonia Helsinki, Eesti Vabariigi Suursaatkond Soomes, Eesti Kultuuriministeerium, Viru Õlu.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht