Eesti kunsti tugev kohalolek Viini kunstimessil

ECADC

19-23. septembrini toimunud Viini messil oli Eesti mitmekordselt nähtav. Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse initsiatiivil osales rekordiliselt suur delegatsioon, kuhu kuulusid nii Eesti kunstnikud, galeristid kui kunstikogujad.

Messil osales väljapanekuga Temnikova & Kasela galerii – Merike Estna, Kaido Ole ja Sigrid Viiri töödega. Lisaks külastas Viini üle 10 liikmeline grupp Eesti kunstikogujaid, esindades valdavat enamust Eesti kunsti olulistest toetajatest. Tegemist on seni suurima välismessil osalevaid Eesti kunstnikke toetama sõitnud kunstikogujate  grupiga. Viini mess märkis sündmust Baltikumi kogujatele õhtusöögi võõrustamisega MAK muuseumis.

Merike Estna uue raamatu “2012” ilmumise puhul toimus vastuvõtt rahvusvahelisele seltskonnale Eesti saadiku pr. Eve-Külli Kala residentsis, mida austasid oma kohalviibimisega Viinis resideeruv hr. Ain Anger abikaasaga ning Deutsche Bank kunstikogu kuraator Alistair Hicks. 

Viini messi programmi traditsiooniliselt kuuluvas diskussiooniprogrammis oli sellel aastal suur rõhk Baltikumil. Paneeli Baltikumi uutest kogumissuundadest oli kutsutud modereerima EKKAKi tegevjuht Karin Laansoo ning sellel osalesid Riivo Anton Innopolis OÜst, Elina Zuzane arterritory.com veebiajakirjast ning Lolita Jablonskiene Vilniuse Rahvusgaleriist.

Seitse aastat vana Viini mess tegi tänavu läbi suure idenditeedimuutuse. Lisaks  uuele omanikule ja kahele uuele direktorile – Leedust pärit Vita Zaman ning Kasahstani päritolu Christina Steinbrecher, on mess ennast positsioneerinud tugevalt Ida turule vaatavana. Uute omanike taotluseks on muuta mess regiooni olulisemaks ning ühendada ida ja lääne kunstiturud.

Temnikova & Kasela Galerii osalemist Viini kunstimessil ning Merike Estna kataloogi väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ning Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus EASi toel ja Euroopa Regionaalarengu fondi vahenditest.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht