Eesti Kunstiakadeemia raamatukogule tegi vilistlane Raal Kivi hinnalise kingituse

Solveig Jahnke

Eesti Kunstiakadeemia vilistlane ja Tartu linna kauaagne peaarhitekt Raal Kivi annetas Eesti Kunstiakadeemia akadeemilisele raamatukogule oma isa, nn tipikate põlvkonda kuulunud nimeka Tartu arhitekti Raul-Levroit Kivi suure koguse erialaseid raamatuid, mis on hinnaline täiendus arhitektuurialase kirjanduse osas. 

Teadusprorektori Mart Kalmu sõnul on see väga haruldane kogu. “Tänu isiklikele kontaktidele sisaldas Raul-Levroit Kivi raamatukogu palju külma sõja aegset läänesaksa arhitektuurikirjandust, mida Ida-Euroopa raamatukogudes üldiselt ei leia. 1960.-70. aastad on praegu rahvusvaheliselt väga suure uurijahuvi all, mistõttu on hea meel meie üliõpilasi ja teadureid varustada oluliste allikatega. Kuna EKAs põhimõtteliselt ei piirduta inglise keelega ja nii kunstiteadlased kui muinsuskaitsjad õpivad saksa keelt, siis leiavad need teosed kindlasti kasutust,” selgitab prof Kalm.  Eesti Kunstiakadeemia raamatukogu juhataja Elvira Muti sõnul on see ajajärk Eesti raamatukogudes lääne kirjandusest hõre. 

“Siin on 25 raamatukasti. Me alles uurime ja katalogiseerime, kuid pealmistes kihtides oli ka eesti arhitektuuri teoseid ja eriti rõõmsad oleme perioodika pärast nagu ehitusajakirjad, sest meie enda omad on suurest kasutusest juba üsna halvas seisukorras. Raal Kivi kogu täiendas EKA raamatukogu ka hulga teatmeteoste ja kunstiraamatutega” selgitab Elvira Mutt ja lisab:

“EKA raamatukogu on annetuste eest väga tänulik, sest alati on seal ka midagi väga vajalikku või fondi rikastavat.”

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht