Eesti Kunstimuuseumi näitus Sokos Hotel Virus

Peep Ehasalu

Tänavu mais oma 40 juubelit tähistav Viru hotell avas teise korruse konverentsikeskuse fuajees näituse 1972. aastal ilmunud Eesti maalikunstist. Püsivalt teist korrust kaunistama jääv reprode näitus kannab nime „Made in 1972”.
 
Sokos Hotel Viru konverentsikeskuse näitus on avatud alates esmaspäevast, 7. maist kõigile kunsti- ja ajaloohuvilistele. Reprod Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvatest maalikunstiteostest on varustatud lühiinfoga autori ja teose kohta.
 
„Ajaloost võib rääkida väga mitmes keeles ning kindlasti on neist üks meeldivamaid kunstikeel,” ütles Sokos Hotel Viru tegevdirektor Anu Soosaar. „Meid ennast huvitas Eesti Kunstimuuseumile koostööettepanekut tehes, milline on pilt meie hotelli avamise aastast läbi kunstnike silmade. Meie töötajatele maale tutvustanud kunstiteadlane Juta Kivimäe avas selle maailma ääretult põnevalt.”
 
Eesti Kunstimuuseumi ekspertide koostatud näitus koosneb 12 tuntud meistri – Jüri Arraku, Toomas Vindi, Ljudmilla Siimu, Olev Subbi, Rein Tammiku jt maalide reprodest.
 
2012. aastast pakub Eesti Kunstimuuseum võimalust tellida repro mõnest muuseumi kunstikogusse kuuluvast teosest. Praegu on välja valitud 85 muuseumikülastajate lemmikteost, mis hõlmavad eesti kunsti kullafondi 17. sajandist nüüdiskunstini. Reprosid on võimalik tellida Kumu kunstimuuseumi poest.
 
„Sokos Hotel Viru ettepanek oli muuseumi jaoks põnev, sest saime oma kogudest välja otsida just need eesti kunstnike tööd, mis ilmestaksid eriti hästi hotelli valmimise aastat,” ütles Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Sirje Helme. „Uudsel tehnoloogial rajanev unikaalne reprode trükkimise projekt annab muuseumile uusi võimalusi eesti kunsti tutvustamiseks.”
 
Konverentsikeskuse juhataja Anu Juuriku sõnul on esimeste päevade spontaanne huvi näituse vastu suur ning tõmbab nii kodu- kui välismaiseid konverentsikülalisi. Sissevaade Eesti 1972. aasta maalikunsti jääb konverentsikeskuse fuajeesse püsinäitusena ja kõik huvilised on teretulnud hommikul kella üheksast kuni päeva lõpuni.
 
Viru juubeliaasta raames 14.–16. mail korraldatavate tasuta maja- ja muuseumiekskursioonide kohad on juba täis. Veel on kohti muuseumiööl 19. mail toimuvatele tasuta muuseumikülastustele. Kõigile ekskursioonidele tuleb ette registreerida.
 
AS Sokotel on SOK kontserni tütarfirma, kes tegutseb Sokos Hotel Viru kaubamärgi all. Hotellis on 516 hotellituba, kaasaegne konverentsikeskus, suur restoranimaailm, Eesti esimene hotellimuuseum, ilukeskus ja saunad. Sokos Hotel Viru on Eesti suurim hotell, mis majutab korraga enam kui 1000 inimest. Tänavu maikuus täitub hotellil 40. tegutsemisaasta.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht