Eesti Loodusmuuseum avab taas uksed

Liis Rohtmets

14. septembrist on Eesti Loodusmuuseumi uksed taas külastajatele valla – remont on lõppenud ning uue ilme on saanud nii muuseumi ruumid kui ka väljapanek.

Viimati uuendati suurt osa ekspositsioonist põhjalikult 1970. aastatel. Nüüd kujundati ümber metsad, niidud ja sood. Tänane muuseum annab tervikpildi erinevatest elukeskkondadest, uus heli- ja valguslahendus aga aitab luua tunnet, nagu ümberringi oleks päris loodus. Ehedust lisab ka see, et kõik ei ole enam klaasi taga ja üht-teist saab oma käega katsuda.

„Muuseum toob looduse Tallinna südalinna, pakkudes head võimalust linnakärast ja pingelisest argipäevast põgenemiseks. Samuti on see paik, mis avardab maailmapilti, inspireerib, tõstatab küsimusi ning annab vastuseid,“ ütles Eesti Loodusmuuseumi direktor Heidi Vilu.

Uuendusi on teisigi. Nii räägib ekspositsioon senisest enam sellest, kuidas inimene loodust mõjutab. Kogu väljapanekut aga toetavad tekstid, mis aitavad loodust ja seal valitsevaid suhteid paremini mõista.

Tänu remondile paranes muuseumi ruumilahendus. Kõige olulisem uuendus on esimesel korrusel asuva näitusesaali laiendamine ja remontimine, samuti seminariruumi ühendamine saaliga. Märkimist väärib ka senisest mugavamaks ehitatud õppeklass.

Külastajatele avab muuseum uksed 14. septembril 50. sünnipäeva tähistava seenenäitusega, mis õpetab vahet tegema söögi- ja mürgiseentel ning tutvustab kujundlikult taime ja seene vastastikust kasulikku kooselu. Pärast seenenäitust kutsub muuseum kiikama kalade värvikirevasse maailma, seejärel tutvuma mineraalidega ning vaatama fotonäitust Vereta jahil pildile püütud loomadest. Senisest enam hakkab muuseumis toimuma loenguid, filmiõhtuid, lasteetendusi ja palju muud. Muuseumi koduleheküljelt saab peagi vaadata virtuaalnäituseid.

Loodusmuuseumi ruumide remont ja ekspositsiooni uuendamine algas jaanuaris. Tööd maksid üle 840 tuhande euro, sellest ligikaudu 80 protsenti tuli Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29A ja ootab külastajaid kolmapäevast pühapäevani kell 10.00–17.00. Seenenäituse ajal 14.09–23.09 on muuseum avatud iga päev kell 10.00–18.00.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht