Eesti Maalikunsti klassika tipud Eesti Suursaatkonnas Soomes

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eesti Vabariigi Suursaatkonnas Helsingis toimub täna näituse „Valguse linn. Eesti kunstnikud Euroopa suurlinnades” avamine suuremale publikule  koos kuraatorituuriga. Sündmusele loob Pariisi-hõngu Raivo Tafenau ja Joel Remmeli muusika.

Alates 1. juulist on Eesti Vabariigi suursaatkonnas Helsingis avatud näitus „Valguse linn. Eesti kunstnikud Euroopa suurlinnades”, mis teeb kummarduse 20. sajandi esimese poole Eesti kunstnike loomingu- ja reisikirele. Näitus jääb saatma Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise perioodi.

„On väga hea meel, et reisimise ja loomise teemadega tegelev näitus, mida 2016. aasta suvel suure publikumenuga eksponeerisime Eesti Kunstimuuseumi filiaalis Adamson-Ericu muuseumis Tallinna vanalinnas, on saanud võimaluse järeleluks Helsingis. Eesti kunstnike Euroopa suurlinnades valminud teosed peaksid pakkuma rahvusvahelisele vaatajaskonnale rikkalikult äratundmisrõõmu, Eesti linnade vaated seal kõrval aga tutvustama kohalikku miljööd ja kultuurilugu,“ kommenteerib väljapanekut kuraator Kerttu Männiste.

Eesti suursaadik Margus Laidre: „Aastal, kui Eesti on Euroopa Liidu eesistujamaa, tasub meenutada, et eesti kunstnike reisid Euroopasse 20. sajandi esimesel poolel olid orgaaniline osa tolleaegsest eesti kunstielust, Eesti ja eesti kultuuriruum kuulusid juba siis iseenesestmõistetavalt Euroopasse.“

Pariisi, Valguse linna, rolli Eesti kunstnike töödes 20. sajandi esimesel poolel on raske üle hinnata. Linn võlus kunstnikke oma arhitektuuri ja valguse, rikkalike muuseumikollektsioonide ja kaasaegsete kunstiarengutega. Valguse linnas viibinud kunstnikest on näitusel eksponeeritud Eesti klassikalise modernismi kesksete autorite Aleksander Vardi, Eduard Ole, Andrus Johani, Karl Pärsimäe jt teosed.

Pariisi ja teistesse Euroopa suurlinnadesse toimunud reisidel loodud teoseid kõrvutatakse väljapanekus kodumaiste vaadetega ning ilmneb, et kunstimetropolidest saadud muljeid kasutatakse ka kodulinna kujutamisel – näeme killukest Pariisi valgust või bulvarite saginat Eesti linnade tänavail.

Näitusel eksponeeritud teosed pärinevad Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Kunstimuuseumi ning Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse kogudest.

Näituse kuraator ja kujundaja: Kerttu Männiste (Eesti Kunstimuuseum)
Graafiline disain: Kätlin Tischler (Eesti Kunstimuuseum)

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht